• rozwiń

Temat: Gospodarka

Emeryci dostaną podwyżkę. "Najwyższa od pięciu lat"

Polacy odchodzą na emeryturę Odtwórz: Polacy odchodzą na emeryturę
Polacy odchodzą na emeryturę "Źródło: tvn24bis.pl"

Najniższa emerytura wzrośnie o 29,80 zł, a przeciętna o ok. 67,28 zł - poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. "Tak wysokiej waloryzacji nie było od pięciu lat" - podkreślił resort.

Resort podał na swojej stronie internetowej, że szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska podpisała komunikat w sprawie wskaźnika waloryzacji rent i emerytur w 2018 roku.

Wyższe emerytury

"Wskaźnik ten wynosi 102,98 proc. W efekcie najniższa emerytura wzrośnie o 29,80 zł, a przeciętna emerytura z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych o ok. 67,28 zł. Tak wysokiej waloryzacji nie było od pięciu lat" - podkreślono.

Oznacza to, że od marca najniższa emerytura wzrośnie z 1000 zł do 1029,80 zł, a przeciętna emerytura z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z 2257,64 do 2324,92 zł.

Zasady

Wskaźnik waloryzacji świadczeń to średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w poprzednim roku kalendarzowym, zwiększony o co najmniej 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim roku kalendarzowym.

GUS podał w piątek, że realny wzrost przeciętnego wynagrodzenia w 2017 roku w stosunku do 2016 roku wyniósł 3,4 proc. W 2016 roku w stosunku do 2015 r. przeciętne wynagrodzenie wzrosło o 4,2 proc.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Yaspi
"Od 65 tysięcy do 82 tysięcy złotych brutto - nagrody takiej wysokości dostali w ubiegłym roku ministrowie w rządzie Beaty Szydło". Bez komentarza.
  • 4
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Yaspi
Żarty z emerytów może są i śmieszne, ale zupełnie bez klasy. 30 PLN podwyżki to wręcz kpina. Jaka rewaloryzację ma pani Rafalska?
  • 4
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane