• rozwiń

Tegoroczne wakacje kosztują więcej. Ale jest na to sposób

Ponad jednej czwartej mieszkańców UE nie stać na wakacje. Polska ma się czym chwalić Odtwórz: Ponad jednej czwartej mieszkańców UE nie stać na wakacje. Polska ma się czym chwalić
Ponad jednej czwartej mieszkańców UE nie stać na wakacje. Polska ma się czym chwalić "Źródło: TVN24 BiS"

Za wyjazd zagraniczny w szczycie sezonu trzeba zapłacić o 15 proc. więcej niż przed rokiem - informuje portal Wakacje.pl. Na popularności zyskują wakacje po sezonie.

"W środku tegorocznego sezonu turystycznego oferty wyjazdów zagranicznych są droższe o ok. 15 proc. niż oferowane przed rokiem, a na sierpień praktycznie nie ma atrakcyjnych ofert Last Minute" - podały Wakacje.pl

Wyjazd po sezonie

Według portalu "jedynym ratunkiem są wakacje po okresie szczytu – we wrześniu lub październiku". "Na wyjazd po sezonie zdecydowało się już 25 proc. więcej Polaków niż w analogicznym momencie roku 2018" - czytamy w raporcie.

"Obserwatorzy rynku są zgodni – na początku sierpnia nie ma już większego sensu wyczekiwanie na wysyp ofert Last Minute, ponieważ on po prostu nie nastąpi" - podaje portal. Wskazuje, że w ub. roku biura podróży zakontraktowały dużą liczbę hoteli i przelotów, tymczasem wyjątkowo dobra pogoda w kraju, a także mistrzostwa świata w piłce nożnej spowodowały, że pod koniec lipca ub. roku biura wciąż miały w ofercie sporą liczbę pakietów do sprzedania.

"Sytuację mogło uratować tylko oferowanie klientom wyjazdów Last Minute, nawet po cenach niegwarantujących rentowności" - czytamy w raporcie.

Według portalu, obecny rok na rynku turystycznym układa się zupełnie inaczej. Jak wskazała rzeczniczka prasowa Wakacji.pl Klaudyna Fudala, w tym roku biura kompletowały swoje oferty bardziej zachowawczo, zmniejszając liczbę pozyskanych pakietów hotelowych i połączeń lotniczych. - Do tego duża część letnich wyjazdów została sprzedana z dużym wyprzedzeniem w ramach promocji First Minute, gwarantujących niskie ceny i pakiety dodatkowych korzyści (np. niska zaliczka, możliwość zmiany rezerwacji czy darmowe pobyty dla dzieci) - dodała.

"Wrześniowe wakacje" będą tańsze

Z raportu wynika, że wyjazdy późnym latem i wczesną jesienią cieszą się wysoką popularnością. Jak zaznaczono, w ubiegłym roku we wrześniu z Wakacje.pl wyjechało za granicę więcej Polaków niż w lipcu, czyli miesiącu zaliczanym do sezonu wysokiego.

"Sądząc po dotychczasowych rezerwacjach na analogiczny okres w tym roku, historia może się powtórzyć" - podkreślono.

Jak wskazuje portal, wśród najchętniej obieranych kierunków prym wiodą dwa: Turcja i Grecja, które dzielą między sobą niemal połowę rynku. Ostatnie miejsce na podium przypada w tym momencie Hiszpanii, a najlepszą piątkę uzupełniają Bułgaria i Egipt. Wskazano, że w po wysokim sezonie wyjeżdżają przede wszystkim pary (69,2 proc.), choć rzadkością nie będą też rodziny z dziećmi, które stanowią aktualnie 14,8 proc. Grupowe wyjazdy dorosłych stanowią 11,3 proc. oferty, a zestawienie uzupełniają single – 4 proc." - podano.

Według danych z raportu, "wrześniowe wakacje w Grecji czy Turcji będą tańsze ok. 500 złotych od osoby, z kolei wyjazd w październiku, będzie kosztował aż o 1 tys. zł mniej".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane