• rozwiń

Temat: Praca

Praca z domu. O tych trzech rzeczach musisz wiedzieć

Wady i zalety pracy zdalnej Odtwórz: Wady i zalety pracy zdalnej
Foto: pexels.com/ | Video: TVN24 BiS Foto: Praca z domu ma więcej wad, czy zalet? | Video: Wady i zalety pracy zdalnej

Praca zdalna w domu staje się coraz powszechniejsza. Pracodawcy w ten sposób oszczędzają, a pracownicy mogą cieszyć się większą swobodą. Oszczędzają też czas.

Praca zdalna. Trzy najważniejsze fakty:

1. Kiedy decydujemy się podjąć pracę zdalną, to pracodawca ma obowiązek dostarczyć pracownikowi odpowiedni sprzęt i narzędzia, które pozwolą mu wykonywać zlecone obowiązki. Jeśli pracownik zdecyduje się korzystać z własnego sprzętu np. komputera, to pracodawca powinien wypłacić mu za to umówiony wcześniej ekwiwalent

2. Pracownicy wykonujący swoje zawodowe obowiązku w domu chwalą sobie to, że mają większą swobodę niż, gdyby pracowali w biurze. Z drugiej strony pracodawcy wiedzą, że praca zdalna oznacza mniejszą kontrolę nad pracownikiem. Pracodawca może oczywiście odwiedzić pracownika w domu i sprawdzić, jak ten pracuje, ale taką wizytę musi wcześniej zapowiedzieć. W innym przypadku może naruszyć prywatność np. rodziny pracownika.

3. Osoby pracujące z domu chwalą sobie również to, że nie muszą tracić czasu na dojazdy. W ten sposób oszczędzają też pieniądze, bo np. nie muszą tankować samochodu. Z drugiej strony pracujące w tym modelu osoby rzadko wychodzą z domu i brakuje im kontaktu z innymi ludźmi.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane