• rozwiń

Firmy szukają pracowników. Sprawdź, w jakich branżach

Gościem TVN24 BiS była Hanna Wiecewicz z ManpowerGroup Odtwórz: Gościem TVN24 BiS była Hanna Wiecewicz z ManpowerGroup
Foto: Shutterstock | Video: TVN24 BiS Foto: Badania ManpowerGroup pokazują, że 90 proc. firm deklaruje wzrost zatrudnienia lub stabilizację w liczbie etatów | Video: Gościem TVN24 BiS była Hanna Wiecewicz z ManpowerGroup

Produkcja przemysłowa, transport i logistyka, budownictwo oraz handel - to w tych sektorach występuje największy popyt na pracowników. Jak wynika z raportu firmy Manpower polscy pracodawcy są optymistyczni, co do planów rekrutacyjnych na najbliższe trzy miesiące. - Pracodawcy deklarują też, że nie będą zwalniali pracowników - mówiła w TVN24 BiS Hanna Wiecewicz, przedstawicielka firmy.

Z raportu wynika, że 90 proc. firm deklaruje wzrost zatrudnienia lub stabilizację w liczbie etatów. - Wyniki naszego badania wskazują, że na rynku pracy utrzymuje się bardzo dobra sytuacja. To jest również zapowiedzią tej dobrej sytuacji na kolejne miesiące - zaznaczyła Wiecewicz.

Kogo szukają?

Jak dodała pracodawcy mają obecnie problem z pozyskiwaniem kandydatów do pracy. - Największy problem mają pracodawcy z sektora produkcji przemysłowej. Ogromny popyt na pracowników występuje też w sektorach: logistyka i transport, budownictwo oraz handel - wyliczała Wiecewicz.

Jeżeli chodzi o prognozę netto zatrudnienia dla czwartego kwartału 2016 roku, wyniki dla branży produkcji przemysłowej wzrósł aż o 19 proc. Z kolei najmniej optymistyczne nastroje mają pracodawcy z małych firm (+6 proc.) i mikroprzedsiębiorstw (+2 proc.).

- Jeśli chodzi o produkcję przemysłową to poszukiwani są przede wszystkim wykwalifikowani pracownicy, którzy potrafią obsługiwać maszyny i mają umiejętności techniczne lub są gotowi do tego, żeby się ich nauczyć. W całej Polsce pracodawcy poszukują też spawaczy, osób o umiejętnościach technicznych, specjalistów, inżynierów oraz ekspertów ds. optymalizacji wszelkich procesów w organizacji - podkreśliła Wiecewicz.

Jak zaznaczyła kolejny problem pracodawców to utrzymanie utalentowanych pracowników w swojej firmie. - Aby to zrobić pracodawcy podwyższają wynagrodzenie i oferują benefity pozapłacowe, np.dodatkowe premię czy opiekę medyczną. W to pracodawcy inwestują, a pracownicy zwracają na to uwagę, dołączając do firmy - powiedziała Wiecewicz.

Ekspertka ManpowerGroup podkreśliła, że z deklaracji pracodawców wynika, że nie będą zwalniali pracowników.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (5)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
KP2015
Tak, ale to głównie praca za najniższe wynagrodzenie.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Tolyp
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
johnny75
Możliwe że coś istotnie jest na rzeczy...Ludzie chętni do pracy zawsze się znajdą jeśli obok rozsądnych warunków pracy zaoferuje się im godne co wcale nie znaczy kosmicznie wysokie wynagrodzenie.Byłoby wspaniale gdyby wreszcie w tym kraju w tej materii coś ruszyło w kierunku normalności.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane