• rozwiń

Dobry początek roku dla budżetu. Więcej pieniędzy z podatków

Dobry początek roku dla budżetu. Więcej pieniędzy z podatków
Foto: Shutterstock Foto: Wyniki stycznia i lutego to pozytywny znak - powiedział minister finansów Paweł Szałamacha

Dochody podatkowe z tytułu CIT wyniosły w styczniu br. 2,434 mld zł i były wyższe o 250 mln zł od spodziewanych - informuje resort finansów. Także w lutym, według wstępnych szacunków, dochody wyniosą ok. 2,08 mld zł, czyli będą wyższe od zakładanych o ok. 150 mln zł - dodaje MF.

Wpływy te, jak zaznacza w komunikacie resort finansów, są efektem dobrej koniunktury gospodarczej, ale także "poprawy dobrowolnego wypełniania zobowiązań podatkowych oraz złożonych korekt".

"Pozytywny znak"

"W grudniu 2015 r. Ministerstwo Finansów oznajmiło, że jednym z priorytetów na 2016 rok będzie badanie cen transferowych, zapraszając jednocześnie podatników do ewentualnego złożenia korekt za poprzednie lata. Jednocześnie MF zapowiedziało działania kontrolne w II kwartale 2016 r., skoncentrowane na podmiotach, które pomimo znacznych obrotów w ostatnich latach nie zapłaciły w ogóle podatku CIT" - przypomina resort w komunikacie.

Cytuje też ministra Pawła Szałamachę, według którego "wyniki stycznia i lutego to pozytywny znak, ale rok dopiero się zaczyna, większość działań jeszcze przed nami".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (5)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Chines88
Hehehe... To początek roku i do końca daleko, ale przepowiadam przyszłość.
Firmy uciekną, rząd postanowi zabierać więcej ludziom pracującym, ale to nie pomoże a rządzący się tym nie przejmą i dalej będą zapożyczać Polskę. Ot tak to będzie wyglądało.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Andrzej Maliniak
Z polski wycofują się firmy. Kwestia czasu a zobaczą co to braki w podatkach. Za duży chaos, ewidentny brak przemyślanych działań, budżet w tym roku się nie spina a oni myślą o nowych "pseudo inwestycjach". PIS zatopiony polskie długami.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane