• rozwiń
  • WIG20 2236.49 +0.12%
  • WIG30 2534.43 +0.12%
  • WIG 58886.10 +0.23%
  • sWIG80 11620.38 +0.42%
  • mWIG40 3760.60 +0.37%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:35

Dostosuj

Temat: Praca

Pracy nie brakuje. Sprawdź, gdzie znajdziesz ją najszybciej

Pracy nie brakuje. Sprawdź, gdzie znajdziesz ją najszybciej
Foto: pixabay (CC 0 1.0) Foto: Specjalistom łatwiej o pracę

Specjaliści od handlu i sprzedaży, obsługi klienta oraz IT byli najbardziej poszukiwanymi pracownikami w styczniu - wynika z raportu Grupy Pracuj. Łatwo o pracę było także w bankowości i ubezpieczeniach.

Jak wynika z danych serwisu Pracuj w styczniu najczęściej poszukiwanymi specjalistami byli pracownicy: handlu i sprzedaży, obsługi klienta oraz IT. Natomiast największą dynamikę wzrostu, w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano w przypadku specjalistów HR.

Jakie branże?

Największe zapotrzebowanie na pracowników zgłosili w styczniu pracodawcy z branży handel i sprzedaż. Co piąta oferta pracy w styczniu dotyczyła właśnie tego sektora. Duże wybór w ofertach mieli także specjaliści z branży IT, bankowości, finansów i ubezpieczeń.

Największy wzrost, w porównaniu rok do roku, zanotowano w branży produkcja dóbr szybkozbywalnych (FMCG) – wzrost aż o 41 proc. Istotne zmiany nastąpiły także w branży transport i logistyka (wzrost o 19 proc. rok do roku), turystyka/hotelarstwo/gastronomia (wzrost o 16 proc. rok do roku) oraz telekomunikacja i zaawansowane technologie (wzrost o 12 proc. rok do roku).

Niskie bezrobocie

Jak wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w styczniu poziom bezrobocia wyniósł 10,3 proc. procent i jest to wynik o 1,6 pkt proc. niższy niż przed rokiem. Spadek świadczy o utrzymującej się tendencji wzrostowej na rynku pracy; dane Pracuj.pl potwierdzają ten pozytywny trend. W porównaniu rok do roku, liczba ofert pracy w styczniu 2016 r. wzrosła o 15 proc.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane