• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Najmłodsi pojadą w Dzień Dziecka za darmo

Darmowy bilet na pociąg na osiemnastkę Odtwórz: Darmowy bilet na pociąg na osiemnastkę
Darmowy bilet na pociąg na osiemnastkę "Źródło: TVN24 BiS"

Darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży i 30 procent rabatu przy zakupie biletów dla ich opiekunów - to oferta z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, jaką przygotowało PKP Intercity.

Jak czytamy w komunikacie polskiego przewoźnika, 1 czerwca każda osoba, która urodziła się w 2001 roku i później pojedzie pociągami PKP Intercity za darmo.

Oferta "Dzień Dziecka z PKP Intercity" będzie obowiązywać w drugiej klasie dowolnego pociągu Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) i Twoich Linii Kolejowych (TLK).

Aby z niej skorzystać, wystarczy pobrać w kasie lub u konduktora bezpłatny bilet ze wskazaniem miejsca do siedzenia i zabrać ze sobą dokument stwierdzający wiek dziecka. PKP Intercity przypomina, że dodatkowy bilet na pociągi pendolino można otrzymać wyłącznie w kasach biletowych, przed rozpoczęciem podróży.

Zniżki dla rodziców

To jednak nie koniec. Bezpłatnemu biletowi dla młodych podróżników będzie towarzyszyć 30-procentowy rabat dla ich opiekunów.

W ramach stale obowiązującej oferty Bilet Rodzinny, zniżkę otrzymuje każdy, kto podróżuje z dzieckiem do 16. roku życia. Z oferty mogą korzystać grupy od 2 do 5 osób.

Jednocześnie przypomniano, że dziecko do 4. roku życia podróżuje cały rok bezpłatnie. Wystarczy tylko pobrać bilet i pamiętać o zabraniu do pociągu dokumentu potwierdzającego wiek.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane