• rozwiń
  • WIG20 2351.83 -0.03%
  • WIG30 2705.11 -0.13%
  • WIG 60788.38 0.00%
  • sWIG80 12036.44 +0.32%
  • mWIG40 4265.91 +0.06%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Bankomaty w czterech językach. Popularna sieć otwiera się na sąsiadów ze wschodu

Sadowski: kolejny kwartał spada liczba bankomatów Odtwórz: Sadowski: kolejny kwartał spada liczba bankomatów
Sadowski: kolejny kwartał spada liczba bankomatów "Źródło: TVN24 BiS"

Od dziś w bankomatach najpopularniejszej w Polsce sieci Euronet obsługa transakcji jest dostępna również w języku ukraińskim - poinformował tvn24bis.pl odpowiedzialny za kontakt z mediami Łukasz Drywa.

W całej Polsce można wypłacać i wpłacać pieniądze w prawie 8 tysiącach urządzeniach płatniczych należących do Euronetu w czterech językach - oprócz ukraińskiego i polskiego, dostępne są jeszcze angielski i niemiecki.

Jak powiedział tvn24bis.pl Drywa, język ukraiński wprowadzany był stopniowy od kilku dni i od końca lutego można wybrać tę opcję we wszystkich bankomatach i wpłatomatach.

Najpopularniejszy język

Decyzja o wprowadzeniu czwartego języka jest prawdopodobnie odpowiedzią na spore zapotrzebowanie ze strony klientów z Ukrainy. Obsługę w języku ukraińskim wprowadziło już wiele banków detalicznych, czy to w oddziałach czy za pomocą infolinii. Ponadto instytucje finansowe dostosowują strony internetowe do obsługi klientów z Ukrainy, gdyż najczęstszym językiem, na który tłumaczone są strony nie jest już angielski, tylko ukraiński.

Z opracowania przygotowanego przez ZUS w Opolu (odpowiadający za rozliczanie cudzoziemców z całego kraju), na koniec listopada br. składki na konto naszego ubezpieczyciela wpłaca ponad 441 tysięcy obywateli Ukrainy. Faktycznie może być ich w Polsce jeszcze więcej. Eksperci szacują, że w Polsce przebywa około 1 miliona Ukraińców.

Z raportu portalu finansowego Cashless wynika, że na koniec 2018 r. w Polsce było prawie 23 tys. bankomatów, z czego sieć Euronet miała najwięcej - 7,6 tys. Druga pod tym względem jest firma IT Card z liczbą ponad 3,6 tys. urządzeń - pod marką własną Planet Cash i dla banków współpracujących. Na trzecim miejscu jest PKO BP - 3,1 tys. Wpłatomatów w Polsce jest 8 tys. i podobnie jak w przypadku bankomatów najwięcej mają Euronet (3 tys.), IT Card (1 tys.) oraz PKO BP (1 tys.).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane