• rozwiń
  • WIG20 2303.31 -1.19%
  • WIG30 2649.09 -1.03%
  • WIG 59480.64 -0.87%
  • sWIG80 11638.94 +0.08%
  • mWIG40 4036.65 -0.19%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Oszuści podszywają się pod fiskusa

ZUS ostrzega przed oszustami Odtwórz: ZUS ostrzega przed oszustami
ZUS ostrzega przed oszustami "Źródło: tvn24"

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa ostrzegają przed wiadomościami mailowymi od oszustów. Jak podano w komunikacie, zawierają one załącznik udający deklarację podatkową.

Jednocześnie Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa apelują o czujność. Wskazano, że w przypadku innych wiadomości otrzymywanych w imieniu administracji publicznej należy zawsze sprawdzać nie tylko nazwę, ale i domenę nadawcy.

"W przypadku Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej jest to mf.gov.pl i mofnet.gov.pl" - przypomniano.

Ostrzeżenie

Jak czytamy w poniedziałkowym komunikacie, Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa otrzymały informację o rozsyłanych na skrzynki pocztowe obywateli i przedsiębiorców wiadomościach, które zawierają załącznik udający deklarację, a w rzeczywistości jest to złośliwe oprogramowanie.

"W polu nadawcy widnieje Krajowa Administracja Skarbowa, chociaż wiadomości faktycznie wysłane zostały z zagranicznych, prawdopodobnie przejętych kont pocztowych. Uprzejmie informujemy, że KAS w prowadzonych sprawach komunikuje się w sposób przewidziany przepisami Kodeksu Postępowania Administracyjnego, a faktury nie są przesyłane drogą elektroniczną" - podkreślono.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane