• rozwiń

Urzędy płacą kary za brak niepełnosprawnych

Urzędy płacą kary za brak niepełnosprawnych
Foto: sxc.hu Foto: Dyrektorzy generalni nie zatrudniają osób z dysfunkcjami

Dyrektorzy generalni nie zatrudniają osób z dysfunkcjami, bo te nie zgłaszają się do konkursów. Ci, którzy się pojawiają, są słabi merytorycznie – donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

W 2011 r. pracownicy niepełnosprawni stanowili zaledwie 2,8 proc. osób zatrudnionych w administracji rządowej. W 2014 r. było to 3,7 proc. Tak wynika z ostatniego sprawozdania szefa służby cywilnej za ubiegły rok.

Z danych dotyczących struktury zatrudnienia w urzędach nie są zadowolone organizacje pożytku publicznego, które na co dzień zajmują się problemami osób niepełnosprawnych. Co więcej, twierdzą one, że winę za zbyt niski wzrost zatrudnienia osób z dysfunkcjami ponoszą urzędy.

Z kolei szefowie urzędów twierdzą, że winę za wciąż niski wskaźnik ponoszą sami niepełnosprawni. - Do organizowanych przez nas konkursów zgłasza się zbyt mało takich kandydatów. Nawet jeśli wśród kandydatów są takie osoby, to nie przechodzą one testów i rozmów kwalifikacyjnych. Są słabo przygotowane na stanowiska merytoryczne" - mówi Halina Stachura-Olejniczak, dyrektor generalny Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Draksian
Osobiście znam osobę, która jest niepełnosprawna, nie przepracowała w swoim 35-letnim życiu ani jednego dnia i tylko w okolicach pierwszego idzie sprawdzić czy już przyszedł przelew z renty. Osoba jakby chciała to by pracowała ale nie lepiej na garnuszku państwa siedzieć oraz rodziców.
  • 2
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Wielkie nerwy
Urzedy dostaly ogromne pieniadze na dostosowanie struktur dla niepelnosprawnych. Nie zatrudniaja inwalidow? Po co komu chory? Ale pieniadze sie przydaly .. proste. Kary ida z budzetu miasta wiec placimy je my sami i tak bledne kolo sie zamyka. Absurd Polskiej rzeczywistosci jest przytlaczajacy..
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane