• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Prokuratura sprawdzi, czy w Neckermann nie doszło do oszustwa

Prawniczka o tym, co mogą zrobić klienci Neckermanna Odtwórz: Prawniczka o tym, co mogą zrobić klienci Neckermanna
Prawniczka o tym, co mogą zrobić klienci Neckermanna "Źródło: tvn24"

Warszawska Prokuratura Rejonowa sprawdzi, czy w Neckermann Polska nie doszło do oszustwa. Według zgłaszającego sprawę przedstawiciele biura wprowadzili klientów w błąd. Jeszcze w ubiegły poniedziałek informowali bowiem, że wszystkie wycieczki realizowane będą zgodnie z planem. W środę biuro ogłosiło upadłość.

Zawiadomienie w tej sprawie zostało złożone w niedzielę do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota przez jednego z warszawskich adwokatów.

Etap "czynności sprawdzających"

Według zawiadamiającego, przedstawiciele Neckermann sp. z o.o. w Warszawie wydali 23 września w imieniu spółki komunikat o realizacji wyjazdów zgodnie z planem, który wprowadzał w błąd co do kondycji finansowej spółki osoby, które między ubiegłym poniedziałkiem a środą zawarły z tym biurem umowy o podróże turystyczne.Prokuratura zaznaczyła, że z treści zawiadomienia nie wynika, by prawnik składający zawiadomienie był pokrzywdzonym lub reprezentował interesy potencjalnych pokrzywdzonych. Według śledczych złożył on zawiadomienie w swoim imieniu.

- Postępowanie jest na etapie czynności sprawdzających - podkreślił prok. Łapczyński.

Upadłość

Władze największego na świecie biura podróży Thomas Cook poinformowały 23 września, że znalazło się ono na skraju bankructwa. W ubiegły poniedziałek firma ogłosiła upadłość. W biurach spółki Thomas Cook na całym świecie pracuje 22 tys. osób, z czego 9 tys. w rodzimej Wielkiej Brytanii. Działająca w 16 krajach świata firma obsługiwała 19 mln turystów rocznie. Thomas Cook GMBH było właścicielem 100 proc. udziałów w Neckermann Polska.

Z kolei 25 września biuro podróży Neckermann Polska złożyło w urzędzie marszałkowskim oświadczenie o niewypłacalności. W momencie złożenia przez biuro tego oświadczenia, poza granicami kraju przebywało 3600 turystów. Marszałek województwa tego samego dnia wydał dyspozycję uruchomienia gwarancji ubezpieczeniowych biura. Z informacji podanych przez mazowiecki urząd marszałkowski wynika, że do poniedziałku do Polski wróciło już ponad 2100 klientów Neckermanna.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
zelalem
Cook był w 100% właścicielem udziałów w polskim Neckermanie, a szef Neckermana publicznie w telewizji twierdził, że nie ma powiązań finansowych z Cookiem!
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane