• rozwiń

Temat: Gospodarka

Orange i Deutsche Telekom rozszerzą działalność BuyIn. Jest zgoda UOKiK

Orange i Deutsche Telekom rozszerzą działalność BuyIn. Jest zgoda UOKiK
Foto: buyin.pro Foto: BuyIn zajmuje się zaopatrywaniem uczestników koncentracji w produkty i usługi

UOKiK wydał zgodę na utworzenie BuyIn, czyli wspólnego przedsiębiorstwa przez Orange i Deutsche Telekom. Zdaniem urzędu nie doprowadzi to do ograniczenia konkurencji.

Uczestnicy transakcji stoją na czele grup kapitałowych, świadczących usługi telekomunikacyjne oraz informatyczne. Orange jest m.in. właścicielem Orange Polska. Grupa Deutsche Telekom prowadzi działalność w Polsce za pośrednictwem m.in. spółki T-Mobile.

Rozszerzenie działalności

Wspólny przedsiębiorca, pod nazwą BuyIn został założony w 2011 r. , po otrzymaniu zgody UOKiK. Zajmuje się zaopatrywaniem uczestników koncentracji w produkty i usługi. Obecna decyzja pozwala na rozszerzenie działalności BuyIn o zamawianie kolejnych towarów.

"Przeprowadzone postępowanie wykazało, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. Wspólny przedsiębiorca będzie działał na innych rynkach niż Orange i Deutsche Telekom – nie będzie świadczył usług telekomunikacyjnych oraz posiadał innych klientów niż uczestnicy transakcji, ich spółki zależne oraz powiązane z nimi podmioty" - czytamy w komunikacie UOKiK.

Przepisy

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane