• rozwiń

Kolejna kara dla CT Creative Team. Naciągali dzieci?

Kolejna kara dla CT Creative Team. Naciągali dzieci?

UOKiK nałożył karę 30 tys. zł na firmę CT Creative Team, za nieinformowanie graczy o rzeczywistych kosztach korzystania z ich gier. To już kolejne postępowanie przeciw właścicielowi serwisu wapster.pl. W zeszłym roku urząd nałożył na firmę karę 140 tys. zł

Postępowanie przeciwko CT Creative Team - firmy oferującej m.in. gry na telefony komórkowe - zostało wszczęte w lipcu br. Użytkownicy gier takich jak: Roślinki vs. Robale, Magiczny Totem, Odpicuj Furę, skarżyli się na niespodziewany wzrost rachunków telefonicznych.

Opcje dodatkowe

Okazało się, że użytkownicy często przez swoją niewiedzę wysyłali płatne sms-y odblokowujące opcje, które ułatwiały rozgrywkę. Często były to dzieci, do których adresowane były reklamy dodatkowych opcji.

"CT Creative Team naruszyła zbiorowe interesy konsumentów nie przekazując we właściwym czasie informacji o rzeczywistych kosztach wynikających z wysyłania smsów pod numer o podwyższonej opłacie" - uzasadnia UOKiK w poniedziałkowym komunikacie.

Urząd jest zdania, że firma powinna informować o kosztach w trakcie gry a także po każdej czynności związanej z naliczeniem dodatkowej opłaty, a nie tylko informować o nich w cenniku i regulaminie korzystania z aplikacji. Wątpliwości wzbudził również sposób zachęcania użytkowników gier do zamawiania płatnych opcji dodatkowych, w których zabrakło informacji o naliczanych kosztach.

Nie pierwszy raz

UOKiK nakazał zaprzestania niezgodnych z prawem praktyk i nałożył na CT Creative Team karę finansową – ponad 30 tys. zł. Decyzja nie jest prawomocna, spółka może odwołać się do sądu.

Nie jest to pierwsze postępowanie przeciwko właścicielowi serwisu wapster.pl. W ubiegłym roku Urząd zakwestionował treści reklamowe wysyłane do konsumentów w związku z konkursem SMS-owym Quiz wiedzowy. UOKiK nałożył wówczas na spółkę ponad 140 tys. zł kary, od której firma CT Creative Team bezskutecznie się odwoływała.

CT Creative Team odmówił PAP komentarza w sprawie decyzji UOKiK.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane