• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:15

Dostosuj

Temat: Firmy komputerowe

Twórcy gier komputerowych zjechali do Krakowa. Gowin obiecuje granty dla najlepszych

Twórcy gier komputerowych zjechali do Krakowa. Gowin obiecuje granty dla najlepszych

Targi Digital Dragons w Krakowie przyciągnęły wielu miłośników gier komputerowych oraz fanów nowych technologii. To największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej, która przyciągnęła zarówno graczy, inwestorów, jak i przedstawicieli rządu.

Twórcy gier komputerowych mieli okazję zaprezentować swoje propozycje zarówno graczom, jak i tym, którzy chcieliby zainwestować w cyberbiznes. Spotkali się z przedstawicielami funduszy inwestycyjnych, rządu, ale również najbardziej znanymi przedstawicielami branży. Zapoznawali się także z ofertami pracy, które przygotowały firmy z branży informatycznej.

Jak zauważają przedsiębiorcy, młodzi nie mogą narzekać na brak propozycji. Rozwój branży informatycznej, wykształceni specjaliści oraz innowacyjność polskich producentów gier zachęcają zagranicznych inwestorów do współpracy.

- Sektor gier komputerowych to ogromny biznes, porównywalny z koncernem filmowym. Jest już prawdziwą wizytówką polskiej gospodarki - podkreślał Wojciech Przybylski, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego.

Granty dla najzdolniejszych

Obecny na targach wicepremier Jarosław Gowin przyznał, że gry komputerowe to obecnie nie tylko forma rozrywki:

- To jedna z najprężniej rozwijających się branż. Polska gospodarka może w niej osiągać wysokie zyski. W tworzenie gier muszą być zaangażowani nie tylko informatycy, ale również artyści czy psychologowie.

Gowin podkreślił, że w 2015 roku obroty w tej branży sięgnęły niemal 2 mld zł. Podkreślił, że resort nauki i szkolnictwa wyższego uruchomił program skierowany dla twórców gier komputerowych. - Na razie jest to 80 mln zł na badania i granty.

 

 

Zobacz: Jarosław Gowin o rządowym programie dla twórców gier:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane