• rozwiń

Twój e-PIT. Ministerstwo ostrzega przed niebezpiecznymi wiadomościami

Twój e-PIT od 15 lutego 2020 Odtwórz: Twój e-PIT od 15 lutego 2020
Twój e-PIT od 15 lutego 2020 "Źródło: Ministerstwo Finansów"

Resort finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami, które zawierają informacje o pomyślnie wysłanych zeznaniach do systemu e-Deklaracje. "Wiadomości takie należy traktować jako niebezpieczne i je usuwać" - podkreślono w komunikacie.

"Informujemy, że udostępnione przez Krajową Administracje Skarbową (KAS) zeznania podatkowe PIT-37, PIT-38, PIT-36 i PIT-28 dostępne są wyłącznie w usłudze Twój e-PIT na stronie podatki.gov.pl" - czytamy w komunikacie MF.

Jak dodano, Ministerstwo Finansów i KAS nie wysyłają do podatników żadnych wiadomości e-mail podczas składania zeznań podatkowych. "Wiadomości takie należy traktować jako niebezpieczne i je usuwać" - podkreślono.
Okres rozliczeń PIT rozpoczął się 15 lutego. Resort finansów udostępnił elektroniczną usługę Twój e-PIT, za pomocą której fiskus wypełni za nas roczne zeznania.

Rzecznik MF poinformował w sobotę ok. godz. 19.00, że wpłynęło już 100 tysięcy deklaracji.

O usłudze

Twój e-PIT to automatycznie przygotowane i udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych. Osoby, które skorzystają z tej usługi nie muszą wypełniać wniosków, ani składać deklaracji.

Zeznanie w ramach usługi Twój e-PIT za 2019 r. znajdziemy na stronie podatki.gov.pl, w zakładce "Twój e-PIT".

W tym roku z usługi mogą skorzystać osoby, które rozliczają się na formularzu PIT-37 lub PIT-38 (z umów o pracę, zlecenie, dzieło lub z przychodów kapitałowych).

Usługa jest też dostępna (z zastosowaniem do rozliczeń za 2019 r.) również dla osób fizycznych, rozliczających się na formularzach PIT-28 lub PIT-36, które nie prowadzą działalności gospodarczej, ale składają wyżej wymienione zeznania z uwagi na uzyskiwane przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, rozliczanych poza działalnością gospodarczą.

W zakresie PIT-28 i PIT-36 usługa nie będzie dotyczyć przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej.

Korzystanie z usługi Twój e-PIT nie jest obowiązkowe. Nadal będzie możliwość wyboru dowolnej formy złożenia zeznania podatkowego (także papierowej lub za pomocą systemu e-Deklaracje). Jeśli zdecydujemy się na inną formę niż Twój e-PIT, nie musimy tego zeznania w ramach usługi odrzucać. Dla fiskusa obowiązujące będzie to zeznanie, które złożymy samodzielnie.

Twój e-PIT. Wszystko, co musisz wiedzieć

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane