• rozwiń
  • WIG20 2191.51 +0.55%
  • WIG30 2484.08 +0.52%
  • WIG 57951.64 +0.58%
  • sWIG80 11592.83 +0.03%
  • mWIG40 3735.39 +0.55%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:37

Dostosuj

TVN startuje z kolejnymi kanałami. TVN Fabuła i TVN Meteo Active

TVN startuje z kolejnymi kanałami. TVN Fabuła i TVN Meteo Active
Foto: TVN, Shutterstock Foto: TVN Meteo Active i TVN Fabuła to kanały telewizyjne Grupy TVN

Od 16 kwietnia 2015 roku w portfolio TVN znajdą się kolejne kanały: TVN Meteo Active dla widzów zainteresowanych aktywnym i zdrowym stylem życia oraz TVN Fabuła z bogatą ofertą filmowo-serialową - informuje TVN.

Jak czytamy w komunikacie, oferta programowa nowego kanału TVN Meteo Active będzie poświęcona aktywnemu i zdrowemu stylowi życia oraz rekreacji, tematyce fitness i racjonalnemu odżywianiu. TVN Meteo Active powstanie z przekształcenia stacji TVN Meteo, pierwszego polskiego kanału o tematyce pogodowej i meteorologicznej.

TVN Meteo Active

TVN deklaruje, że "stacja jest odpowiedzią na nowe trendy w polskim społeczeństwie; coraz większą liczbę osób  zainteresowanych aktywnością sportową i okołosportową oraz zdrowym odżywianiem".

"Kanał TVN Meteo Active jest skierowany do widzów dbających o siebie i inwestujących w aktywny styl życia, poszukujących wiarygodnych informacji prozdrowotnych oraz motywacji do podejmowania różnych form treningu i zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń. Na antenie gościć będą autorytety w dziedzinie sportu i zdrowia oraz  ludzie, którym udało się dokonać w swoim życiu pozytywnych zmian. Wśród gospodarzy i prowadzących programy w TVN Meteo Active widzowie zobaczą zarówno dziennikarzy znanych już z TVN Meteo, jak i nowe postacie, m.in.: Odetę Moro-Figurską, Natalię Gacką, Katarzynę Kępkę oraz Mariusza Czerkawskiego. Topowe programy znane z TVN Meteo, jak np. >>Maja w ogrodzie<<, czy prognozy wyjazdowe pozostaną na antenie" - czytamy w komunikacie.

Szefem kanału TVN Meteo Active będzie Grzegorz Płaza, który w przeszłości kierował m.in. zespołem TVN Turbo i redakcją sportową TVN24. - TVN Meteo Active to kanał, który wychodzi naprzeciw otaczającej nas rzeczywistości. Bez względu na porę roku coraz większa liczba ludzi uprawia sport, biega, jeździ na rowerach, ćwiczy na siłowniach i w salach fitness. Coraz więcej ludzi chce żyć zdrowo, dobrze się odżywiać i jak najdłużej pozostawać w dobrej kondycji. Dla nich wszystkich oraz dla tych, którzy chcą do nich dopiero dołączyć, tworzymy TVN Meteo Active. Źródło wiarygodnej i sprawdzonej informacji o prawidłowej aktywności ruchowej i zdrowiu. To kanał, którego brakuje na naszym rynku telewizyjnym - deklaruje Grzegorz Płaza.

Nadal do dyspozycji widzów pozostanie portal tvnmeteo.pl, który będzie portalem pogodowym. Z kolei stacja TVN Meteo Active będzie miała swoją nową stronę internetową tvnmeteoactive.pl.

TVN Fabuła

Drugi kanał uruchamiany przez telewizję TVN 16 kwietnia br. to TVN Fabuła. Stacja będzie emitowała seriale oraz filmy z portfolio TVN, w tym zarówno produkcje własne, jak i zakupione od zewnętrznych dystrybutorów - czytamy. Obok znanych i lubianych seriali telewizyjnych produkcji TVN, seriali zagranicznych i najlepszych filmów w ofercie programowej TVN Fabuła znajdą się autorskie programy adresowane do miłośników kina z najświeższymi informacjami o premierach filmowych, wydarzeniach ze świata rozrywki, celebrytach i gwiazdach ekranu. Poprowadzą je dziennikarze znani z programów TVN, m.in. Anna Wendzikowska, Andrzej Sołtysik, Kinga Burzyńska i Olivier Janiak.

Cechą wyróżniającą TVN Fabuła będzie rozpoczynające się o godz. 21.00 codzienne pasmo z największymi hitami filmowymi i maratonami serialowymi, będące odpowiedzią stacji na rosnącą popularność zjawiska "binge watching", czyli coraz większą liczbę widzów oglądających kilka odcinków ulubionego serialu z rzędu.

Filmy i seriale TVN Fabuła będą dostępne w jakości HD. Widzowie będą mogli wybrać opcję oglądania filmu z polskim lektorem lub z oryginalną ścieżką dźwiękową i polskimi napisami - podkreśla TVN.

- Nowy kanał filmowy poszerza dostęp widzów do obszernego portfolio filmowego i serialowego TVN. Nasza oferta będzie komplementarna wobec TVN i TVN7 zarówno poprzez dobór tytułów, jak i rozmieszczenie poszczególnych pasm w ramówce.  Dodatkowo, poprzez codzienne programy, przygotowywane specjalnie dla TVN Fabuła dostarczać będziemy widzom wiedzę na temat bieżących premier i wydarzeń filmowych i prezentować wywiady z gwiazdami kina i telewizji - podkreślił Maciej Świerzawski, szef TVN Fabuła.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane