• rozwiń
  • WIG20 2276.60 -0.43%
  • WIG30 2615.33 -0.53%
  • WIG 58842.00 -0.42%
  • sWIG80 11536.41 -0.63%
  • mWIG40 4014.86 -0.45%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:10

Dostosuj

Polska ma ważną umowę transportową z Rosją

Polska ma ważną umowę transportową z Rosją
Foto: Shutterstock Foto: Polska i Federacja Rosyjska podpisały porozumienie w sprawie zezwoleń transportowych na samochodowe przewozy towarowe w 2017 r.

Polska i Federacja Rosyjska podpisały w środę porozumienie w sprawie zezwoleń transportowych na samochodowe przewozy towarowe w 2017 r. - podał wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit.

Porozumienie podpisano podczas posiedzenia polsko-rosyjskiej komisji mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych, które odbyło się w środę w Krakowie. Rozmowom przewodniczyli wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit i wiceminister transportu Federacji Rosyjskiej Nikołaj Asauł, którzy nadzorują sprawę przewozów drogowych.

Porozumienie transportowe

- Podpisujemy porozumienie, które w przyszłym roku ma zapewnić stabilizację w przewozach pomiędzy Polską a Federacją Rosyjską. To były trudne rozmowy, w których staraliśmy się uwzględnić stanowisko obu stron, tak aby zarówno przewoźnicy z Polski, jak i Rosji mieli zapewnione warunki spokojnej, w pełni komfortowej pracy, jeśli chodzi o liczbę zezwoleń - zaznaczył Szmit.

Rosyjski wiceminister podkreślił, że dzięki skutecznym i bardzo sprawnym negocjacjom, w ciągu doby udało się doprowadzić do podjęcia decyzji, że do dnia 20 grudnia nastąpi wymiana formularzami na przyszły rok. Zdecydowano też, iż zezwolenia wydane w tym roku będą ważne do 31 stycznia 2017 r.

- Oznacza to, że przewozy drogowe będą realizowane bez przerw i przeszkód - zapewnił Asauł.

Polska otrzymała 190 tys. zezwoleń na przewozy, w tym 48 tys. na przewozy z - i do krajów trzecich.

 

Zobacz, "Rosjanie bardziej przeżywają wybory za oceanem, niż własne":

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane