• rozwiń
  • WIG20 2301.11 +0.48%
  • WIG30 2621.42 +0.64%
  • WIG 59383.44 +0.47%
  • sWIG80 11584.41 -0.37%
  • mWIG40 4194.38 +0.87%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:51

Dostosuj

Temat: Internet

Fałszywy totolotek. Ostrzeżenie przed oszustami

Ekspert wyjaśnia, jak działają hakerzy Odtwórz: Ekspert wyjaśnia, jak działają hakerzy
Ekspert wyjaśnia, jak działają hakerzy

Chodzi o fałszywe konta, które powstają w ostatnim czasie na Facebooku. "Państwa dane osobowe mogą być wykorzystane w sposób niezgodny z prawem" - wskazują przedstawiciele Totalizatora Sportowego.

"Z uwagi na to, że w ostatnim czasie na portalu Facebook powstał profil o nazwie Lotto Polska - Radość z wygranej, a także co jakiś czas pojawiają się profile z podobnie ułożonymi nazwami, uprzejmie oświadczamy, że Totalizator Sportowy Sp. z o.o., właściciel marki Lotto, nie ma z nimi nic wspólnego" - czytamy w komunikacie na stronie organizatora loterii.

Jakie zagrożenie

Jak wskazują przedstawiciele Totalizatora, profile te nielegalnie korzystają z logotypu Lotto, najprawdopodobniej w celu uzyskania korzyści organizując fikcyjne konkursy.

"Przestrzegamy Państwa przed braniem udziału w tego typu konkursach - Państwa dane osobowe mogą być wykorzystane w sposób niezgodny z prawem. Jako Totalizator Sportowy nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje, które mogą Państwa spotkać z tego tytułu" - czytamy w ostrzeżeniu.

Przedstawiciele Totalizatora Sportowego deklarują również, że robią wszystko, aby profile zostały jak najszybciej usunięte, jednocześnie przypominając, że jedynym oficjalnym profilem jest "LOTTO. Radość wygrywania".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane