• rozwiń

Wybrano nowego prezesa UOKiK. Jest decyzja kancelarii premiera

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE Odtwórz: Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE
Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE "Źródło: UOKiK"

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała w środę, że w naborze na Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wybrano Tomasza Chróstnego. To obecny wiceprezes Urzędu.

Prezesa UOKiK na stanowisko powołuje premier.

Chróstny zastąpi na stanowisku Prezesa Urzędu Marka Niechciała, który w grudniu podał się do dymisji, ale nadal pełni obowiązki prezesa do czasu formalnego powołania jego następcy. Dymisja miała związek z powołaniem Niechciała na członka zarządu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Marek Niechciał prezesem UOKiK był od 12 maja 2016 roku, kiedy na to stanowisko powołała go ówczesna premier Beata Szydło.

Nowy prezes UOKiK

Tomasz Chróstny pełni obecnie funkcję wiceprezesa UOKiK. Odpowiada za ochronę konsumentów oraz przygotowanie Urzędu do zadań związanych z ograniczaniem zatorów płatniczych w gospodarce. Na stanowisko to został powołany w sierpniu zeszłego roku.

Wcześniej pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a następnie w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, gdzie pełnił funkcję dyrektora Departamentu Analiz Gospodarczych.

Według informacji na stronie UOKiK, Tomasz Chróstny ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz zarządzanie i inżynierię produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a także studia doktoranckie w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane