• rozwiń
  • WIG20 2235.52 -0.59%
  • WIG30 2531.97 -0.67%
  • WIG 58816.98 -0.55%
  • sWIG80 11572.11 -0.16%
  • mWIG40 3758.82 -0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Tomasz Wróblewski nowym naczelnym tygodnika "Wprost"

Tomasz Wróblewski nowym naczelnym tygodnika "Wprost"
Foto: TVN 24 Foto: Tomasz Wróblewski został nowym redaktorem naczelnym "Wprost"

Tomasz Wróblewski został nowym redaktorem naczelnym tygodnika "Wprost" - informuje wydawca tygodnika PMPG Polskie Media. Wróblewski zastąpił na tym stanowisku Sylwestra Latkowskiego.

Jak czytamy w komunikacie, wydawca "powierzył Wróblewskiemu zadanie wzmocnienia wizerunku "Wprost" jako najbardziej opiniotwórczego polskiego tygodnika oraz promotora przedsiębiorczości i liberalizmu gospodarczego, co zawsze było jednym z fundamentów linii redakcyjnej tygodnika".

I zastępca

Pierwszy numer gazety pod wodzą Wróblewskiego ma się ukazać 30 marca. Pierwszym zastępcą redaktora naczelnego został związany wcześniej z "Rzeczpospolitą" Bartosz Marczuk.

- Tomasz Wróblewski jest jednym z najbardziej doświadczonych redaktorów na polskim rynku wydawniczym, a jednocześnie sprawnym menadżerem, z którego porad i doświadczenia jako wydawca wielokrotnie korzystałem. Był zaangażowany w tworzenie, zarówno od strony dziennikarskiej, jak i zarządczej, wielu projektów prasowych, m.in. we wprowadzenie na rynek polskiej edycji "Newsweeka". Imponująca jest jego wiedza o prasie zagranicznej i rozwiązaniach edytorskich jakie stosują najbardziej prestiżowe pisma na świecie. Doskonale porusza się w tematyce gospodarczej i problematyce międzynarodowej. Nie wątpię, że to właśnie połączenie wszystkich kompetencji, cech i doświadczenia, które powinien mieć naczelny najbardziej opiniotwórczego polskiego tygodnika - mówi Michał M. Lisiecki, prezes AWR Wprost, wydawca tygodnika "Wprost".

Z kolei Wróblewski podkreśla: - Po 15 latach wracam do "Wprost" z pełnym przekonaniem, że ta marka i ten  zespół  mogą tworzyć tygodnik z którym identyfikować będą się najbardziej przedsiębiorczy Polacy – wiecznie poszukujący i otwarci na świat - mówi.

Tomasz Wróblewski ostatnio był publicystą tygodnika "Do Rzeczy", tworzył także własny projekt internetowy. Wcześniej był m.in. redaktorem naczelnym "Rzeczpospolitej", "Dziennika Gazety Prawnej" oraz "Newsweek Polska". Jako wiceprezes i dyrektor zarządzający grupy Polskapresse odpowiadał za nowe projekty wydawnicze. W przeszłości był już także związany z tygodnikiem "Wprost".

Bez zwolnień i ochrona

Wydawca tygodnika, w osobnym komunikacie zapewnia też, że nadal będzie zapewniał ochronę prawną byłemu naczelnemu i dziennikarzom w sprawach związanych z publikacjami tygodnika. Wydawnictwo - jak czytamy - nie planuje także zwolnień w redakcji.

"Decyzje na temat dalszej współpracy będą zapadały po indywidualnych rozmowach dziennikarzy Wprost z nowym redaktorem naczelnym, Tomaszem Wróblewskim" - czytamy.

Wydawca podaje, że zmiana na stanowisku redaktora naczelnego tygodnika "wynika ze zmiany strategii wydawnictwa". Nie wyklucza też "innej formuły współpracy z Sylwestrem Latkowskim i powrotu do projektów, nad którymi Latkowski pracował przed objęciem funkcji redaktora naczelnego "Wprost". Wiążące decyzje w tej sprawie jednak nie zapadły" - podaje spółka.

Wyniki

Jak informuje wydawca, średnie rozpowszechnienie płatne tygodnika "Wprost" w 2014 r. wyniosło 127 681. Średnia sprzedaż wydań drukowanych wynosiła 58 226. Z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy wynika, że w 2013 roku rozpowszechnianie płatne tygodnika wyniosło 133 505.

Wydawca "Wprost", grupa Kapitałowa PMPG Polskie Media poinformowała także, że 2014 roku zamknęła zyskiem ze sprzedaży w wysokości 37 mln 378 tys. zł. EBITDA (zysk przed odsetkami i opodatkowaniem) wyniosła 9,7 mln zł a skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły nieco ponad 58 mln zł. Grupa uzyskała zysk netto 4 mln 265 tys. zł.

Dla porównania w 2013 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy wyniosły nieco ponad 65 mln zł, a zysk netto: 6 mln 542 tys. zł.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane