• rozwiń

Jest nowy prezes UOKiK

Allegro. UOKiK wszczął postępowanie przeciwko firmie Odtwórz: Allegro. UOKiK wszczął postępowanie przeciwko firmie
Allegro. UOKiK wszczął postępowanie przeciwko firmie "Źródło: UOKiK, Shutterstock"

Premier Mateusz Morawiecki powołał na stanowisko prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstnego - poinformował urząd w komunikacie prasowym.

Chróstny, do tej pory wiceszef urzędu, w UOKiK odpowiadał za ochronę konsumentów oraz przygotowanie do zadań związanych z ograniczaniem zatorów płatniczych w gospodarce.

Wcześniej pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a następnie w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, gdzie do 25 sierpnia 2019 roku pełnił funkcję dyrektora Departamentu Analiz Gospodarczych.

Zastąpił Marka Niechciała

Według informacji na stronie UOKiK Tomasz Chróstny ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz zarządzanie i inżynierię produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a także studia doktoranckie w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH.

Tomasz Chróstny zastąpił na stanowisku Marka Niechciała, który w grudniu podał się do dymisji. Miała ona związek z powołaniem Niechciała na członka zarządu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Marek Niechciał prezesem UOKiK był od 12 maja 2016 roku, kiedy na to stanowisko powołała go ówczesna premier Beata Szydło.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane