• rozwiń

Jest nowy prezes UOKiK

Allegro. UOKiK wszczął postępowanie przeciwko firmie Odtwórz: Allegro. UOKiK wszczął postępowanie przeciwko firmie
Allegro. UOKiK wszczął postępowanie przeciwko firmie "Źródło: UOKiK, Shutterstock"

Premier Mateusz Morawiecki powołał na stanowisko prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstnego - poinformował urząd w komunikacie prasowym.

Chróstny, do tej pory wiceszef urzędu, w UOKiK odpowiadał za ochronę konsumentów oraz przygotowanie do zadań związanych z ograniczaniem zatorów płatniczych w gospodarce.

Wcześniej pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a następnie w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, gdzie do 25 sierpnia 2019 roku pełnił funkcję dyrektora Departamentu Analiz Gospodarczych.

Zastąpił Marka Niechciała

Według informacji na stronie UOKiK Tomasz Chróstny ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz zarządzanie i inżynierię produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a także studia doktoranckie w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH.

Tomasz Chróstny zastąpił na stanowisku Marka Niechciała, który w grudniu podał się do dymisji. Miała ona związek z powołaniem Niechciała na członka zarządu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Marek Niechciał prezesem UOKiK był od 12 maja 2016 roku, kiedy na to stanowisko powołała go ówczesna premier Beata Szydło.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane