• rozwiń
  • WIG20 2303.31 -1.19%
  • WIG30 2649.09 -1.03%
  • WIG 59480.64 -0.87%
  • sWIG80 11638.94 +0.08%
  • mWIG40 4036.65 -0.19%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Tesco kontra związki zawodowe. Spór o zwalnianych pracowników

Tesco kontra związki zawodowe. Spór o zwalnianych pracowników
Foto: Wikipedia Foto: Tesco wciągnięte do politycznych sporów

Tesco i związki zawodowe nie doszły do porozumienia w sprawie wysokości rekompensat dla zwalnianych pracowników. Sieć supermarketów zapowiedziała zamknięcie siedmiu sklepów w Polsce, co oznacza utratę pracy dla wielu osób. Strona związkowa nie godzi się na, ich zdaniem, zbyt małe rekompensaty za zwolnienia z winy pracodawcy.

Jak informowaliśmy na początku lipca br., sieć Tesco ogłosiła decyzję o zamknięciu siedmiu sklepów. Spółka argumentuje swój krok brakiem efektywności prowadzenia supermarketów, które miały nie przynosić oczekiwanych dochodów.

W przesłanej nam informacji przedstawiciele Tesco wyjaśniali: "Obecnie szukamy dla pracowników alternatywnych stanowisk w innych sklepach w regionie." Konsultacje na temat rekompensat za utratę pracy trwają, ponieważ obie strony nie doszły do porozumienia.

Niezgodność interesów

Informacja o planowanych zwolnieniach została przekazana pod koniec czerwca do NSZZ "Solidarność". Pierwsze spotkanie związków zawodowych i spółki odbyło się w Krakowie, następne w Warszawie. Pierwsza ze stron zaproponowała dodatkowe rekompensaty w wysokości 5 tys, zł a także określone zasady wypowiedzenia umowy. Tesco odrzuciło ofertę, proponując 2,5 tys. zł lub 500 zł dla tych, którzy odejdą tuż przed zamknięciem sklepów. Związki nie godzą się na takie rozwiązanie, tłumacząc, że poszkodowane osoby tracą źródło utrzymania z winy pracodawcy, zatem powinny one otrzymać wyższą sumę pieniędzy.

Supermarkety Tesco zostaną zamknięte w Brodnicy, Chorzowie (ul. Floriańska), Dąbrowie Górniczej, Gdańsku (ul. Żylewicza), Legnicy (ul. Piłsudskiego), Mysłowicach (ul. Brończyka) i Rzeszowie (ul. Broniewskiego). Pracownicy sklepów mają zapewnione zatrudnienie do końca sierpnia.

 

Tesco z najgorszym wynikiem w historii. Gigantyczna strata:

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
teraja1
To w Polsce firma nie moze dac wypowiedzenia i zwolnic pracownikow zamykajac nierentowny biznes, tylko musi oglosic bankructwo i nie przejmowac sie zwolnieniami ?
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane