• rozwiń

Temat: Gospodarka

Minister: koncepcja nowego podatku za około dwa tygodnie

Danina solidarnościowa. Morawiecki: odczuwalna dla pół procenta najwyżej zarabiających Odtwórz: Danina solidarnościowa. Morawiecki: odczuwalna dla pół procenta najwyżej zarabiających
Danina solidarnościowa. Morawiecki: odczuwalna dla pół procenta najwyżej zarabiających "Źródło: tvn24"

W Ministerstwie Finansów trwają analizy i prace koncepcyjne w sprawie daniny solidarnościowej na rzecz wsparcia dorosłych niepełnosprawnych - głosi oświadczenie szefowej resortu Teresy Czerwińskiej. Gotowe rozwiązanie ma być przedstawione za około dwa tygodnie.

"Na prośbę Premiera razem z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz instytucjami odpowiedzialnymi za zabezpieczenie społeczne rozpoczęliśmy prace nad koncepcją daniny solidarnościowej mającej na celu zapewnienie wsparcia dorosłych niepełnosprawnych. W tej chwili trwa analiza i prace koncepcyjne. Zgodnie z zapowiedzią Premiera, przygotowane rozwiązanie zostanie przedstawione za około dwa tygodnie" - czytamy w oświadczeniu przekazanym PAP.

Danina solidarnościowa

W piątek z protestującymi w Sejmie od środy rodzicami osób niepełnosprawnych i ich podopiecznymi spotkał się prezydent Andrzej Duda, a później premier Mateusz Morawiecki i minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska. Minister spotkała się z rodzicami osób niepełnosprawnych także w niedzielę wieczorem.

Szef rządu zapowiedział utworzenie specjalnego funduszu wsparcia osób niepełnosprawnych. Złożyłaby się na niego danina, pochodząca od osób najlepiej zarabiających. Premier zadeklarował ponadto, że rząd postara się, by jak najszybciej doprowadzić do wyrównania wysokości renty socjalnej z najniższą rentą ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane