• rozwiń
  • WIG20 2200.95 +0.54%
  • WIG30 2501.93 +0.53%
  • WIG 58144.64 +0.45%
  • sWIG80 11589.85 +0.23%
  • mWIG40 3798.73 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-13 17:15

Dostosuj

Potężny fundusz inwestuje w Grupę Pracuj

Sposób na dobre CV? Zdradził Paweł Blajer Odtwórz: Sposób na dobre CV? Zdradził Paweł Blajer
Sposób na dobre CV? Zdradził Paweł Blajer "Źródło: TVN24 BiS"

TCV, międzynarodowa firma inwestycyjna, obejmie mniejszościowy pakiet udziałów Grupy Pracuj i wesprze jej rozwój. Pakiet kontrolny pozostanie własnością dotychczasowych udziałowców firmy - poinformowała spółka w komunikacie.

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita" wycena spółki na potrzeby transakcji wynosi 1,5 mld zł.

TCV finansuje kapitałowo prywatne i publiczne firmy technologiczne w USA, Europie i na świecie. Od 1995 r. zainwestował ponad 9 mld dol. w przeszło 200 spółek, takich jak Netflix, Spotify, czy Facebook. To pierwsza inwestycja TCV w Polsce. W wyniku umowy do rady nadzorczej Grupy Pracuj dołączą John Doran i David Yuan, partnerzy w TCV.

Duży potencjał rozwoju

- Nasza kultura organizacyjna nastawiona jest na ciągłe uczenie się, dlatego szukaliśmy inwestora, który wniesie do spółki przede wszystkim inspirację i wiedzę. (...) Współpraca z TCV wesprze nasz dotychczasowy rozwój – wiedza i wieloletnie doświadczenie inwestora w sektorze technologicznym ułatwią dalszy wzrost naszych głównych biznesów i rozwiązań SaaS, które rozwijamy - poinformował cytowany w komunikacie Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj.

TCV z kolei zwraca uwagę na duży potencjał rozwoju grupy.

Z produktów i usług Grupy Pracuj aktywnie korzysta 40 tysięcy klientów z 40 krajów. Jest ona właścicielem marek rekrutacyjnych: Pracuj. pl w Polsce oraz Rabota. ua na Ukrainie. W obszarze rozwiązań technologicznych oferowanych w modelu SaaS (Software as a Service) oferuje dwa produkty: system ATS eRecruiter, który od lat wspiera firmy w prowadzeniu skutecznej rekrutacji oraz platformę emplo.com, usprawniającą komunikację i procesy HR w firmach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane