• rozwiń
  • WIG20 2211.81 -0.07%
  • WIG30 2558.98 0.00%
  • WIG 58137.67 -0.09%
  • sWIG80 13725.75 -0.08%
  • mWIG40 4464.76 -0.04%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:19

Dostosuj

Dwie zamiast czterech grup? Dyskutują o fuzjach w polskiej energetyce

Polityka energetyczna Trumpa. "Poczekajmy aż zostanie sfinalizowana" Odtwórz: Polityka energetyczna Trumpa. "Poczekajmy aż zostanie sfinalizowana"
Polityka energetyczna Trumpa. "Poczekajmy aż zostanie sfinalizowana" "Źródło: tvn24bis"

Toczą się różne dyskusje, także na ten temat, ale nie są inicjowane przeze mnie - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski, komentując medialne doniesienia o możliwości połączenia koncernów energetycznych, kontrolowanych przez państwo.

Według "Dziennika Gazety Prawnej", premier Mateusz Morawiecki chce, by na polskim rynku zamiast czterech zostały dwie grupy energetyczne. Gazeta twierdzi, że w pierwszej kolejności miałoby dojść do konsolidacji aktywów ciepłowniczych kilku spółek, a potem do fuzji koncernów - Enei z Tauronem i PGE z Energą.

Minister tylko słucha

- Toczą się różne dyskusje, także na ten temat, ale takie pomysły nie są przeze mnie inicjowane. Ja się im tylko przysłuchuję - powiedział minister Tchórzewski.

Jak przypomniał, jako wiceminister gospodarki, w roku 2006 uczestniczył we wdrażaniu dzisiejszego modelu, opartego o cztery grupy energetyczne. - Na starcie miały być trzy, ale KE wymusiła utworzenie czwartej z powodu konkurencji. Dzisiaj stanęlibyśmy przed koniecznością negocjacji w drugą stronę - powiedział minister.

- Czy na tyle warunki w Europie się zmieniły, że liczy się już bardziej konkurencja na poziomie europejskim, a nie krajowym, czy w związku z tym notyfikacja byłaby łatwiejsza - nie wiem - ocenił Krzysztof Tchórzewski.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane