• rozwiń
  • WIG20 2352.55 -0.27%
  • WIG30 2706.87 -0.23%
  • WIG 61037.76 +0.10%
  • sWIG80 12112.11 +0.34%
  • mWIG40 4289.09 +0.22%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:22

Dostosuj

Nie klikaj w te linki. Kolejne firmy ostrzegają przed oszustami

Kawecki o metodach uwierzytelniania stosowanych przez banki Odtwórz: Kawecki o metodach uwierzytelniania stosowanych przez banki
Kawecki o metodach uwierzytelniania stosowanych przez banki "Źródło: TVN24 BiS"

Kolejne podmioty ostrzegają przed oszustami, którzy rozsyłają fałszywe wiadomości. "Kampania ma na celu zainfekowanie komputera lub telefonu ofiary złośliwym oprogramowaniem" - czytamy w jednym z komunikatów.

Serwis Przelewy24 ostrzega na swojej stronie przed fałszywymi potwierdzeniami transakcji.

"Nadawcą tych maili nie jest PayPro S.A. (właściciel serwisu Przelewy24). Prosimy o nieklikanie w linki zawarte w tym mailu, prowadzące do zagranicznych serwerów. Przestrzegamy też przed instalacją nieznanego oprogramowania na swoich urządzeniach" - czytamy w komunikacie. Jednocześnie przedstawiciele serwisu proszą "o zachowanie szczególnej ostrożności".

Swoich klientów ostrzegają również Nest Bank oraz Getin Noble Bank.

"Jeśli zauważysz zmianę sposobu logowania do bankowości w postaci nowych, wcześniej nie stosowanych przez bank komunikatów, a w trakcie logowania otrzymasz wiadomość SMS - uważnie zapoznaj się z jej treścią" - wskazano w komunikacie Nest Bank.

"Jeśli zawiera informację o dyspozycji, której nie zlecałeś - nie wprowadzaj kodu. Taka wiadomość może oznaczać, że Twoje urządzenie jest zainfekowane" - dodano.

Klienci, którzy mogli paść ofiarą oszustów proszeni są także o kontakt z infolinią banku.

Kolejne ostrzeżenia

Jak się okazuje, oszuści w tej kampanii phishingowej rozsyłają nie tylko e-maile, ale również SMS-y. Poinformowało o tym T-Mobile na swojej stronie na Facebooku.

"Drodzy, docierają do nas informacje o podejrzanych wiadomościach SMS. Chcieliśmy przestrzec naszych klientów przed klikaniem w tego typu linki" - czytamy we wpisie, do którego dołączono przykładową wiadomość od oszustów.


Według informacji podanych przez branżowy portal Niebezpiecznik oszuści rozszerzają swoje działania i wysyłają wiadomości, w których podszywają się także pod DHL oraz serwis ogłoszeń motoryzacyjnych OtoMoto.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane