• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Szydło: rząd jutro przyjmie plan rozwojowy na najbliższe 4 lata

Beata Szydło w Budapeszcie o planie rozwojowym dla Polski Odtwórz: Beata Szydło w Budapeszcie o planie rozwojowym dla Polski
Foto: PAP/EPA/Szilard Koszticsak Foto: Beata Szydło z wizytą w Budapeszcie | Video: Beata Szydło w Budapeszcie o planie rozwojowym dla Polski

Rząd we wtorek przyjmie plan rozwojowy, który ma być realizowany przez najbliższe cztery lata - zapowiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło.

Premier przebywa w poniedziałek z wizytą na Węgrzech. Odpowiadając na pytania na konferencji prasowej po spotkaniu z premierem Węgier Victorem Orbanem, powiedziała, że jej rząd wprowadza obecnie pakiet reform zapowiadanych podczas kampanii wyborczej.

- Jutro rząd przyjmie projekty prorozwojowe, plan rozwojowy, który chcemy przez najbliższe cztery lata realizować - powiedziała Szydło.

Dyskusje o rozwoju także w Warszawie

Z kolei wicepremier Mateusz Morawiecki spotkał się w poniedziałek w Warszawie m.in. z marszałkami: Sejmu Markiem Kuchcińskim i Senatu Stanisławem Karczewskim oraz z przewodniczącym klubu PiS Ryszardem Terleckim.

- Spotkanie dotyczyło planu odpowiedzialnego rozwoju, czyli strategii, którą wkrótce będę prezentował na Radzie Ministrów. Chciałem przedyskutować poszczególne elementy związane z planem regionalnym, reindustrializacją, innowacjami. Bardzo konkretne rzeczy związane z planami naszego ministerstwa - relacjonował dziennikarzom po spotkaniu Morawiecki.

Pytany o to, czy przedstawi swój plan na wtorkowym posiedzeniu rządu odpowiedział, że nastąpi to albo we wtorek, albo za tydzień.

- Ten plan dotyczy tego, w jaki sposób w dzisiejszych okolicznościach wokół nas, w sytuacji pokryzysowej - miejmy nadzieję, że Europa z powrotem nie wpadnie w jakieś tarapaty - Polska najlepiej powinna się rozwijać na kolejne pokolenia, pięć, dziewięć, piętnaście, dwadzieścia lat - mówił. - Kwestia, którą bardzo mocno będziemy akcentować, to jest rozwój zrównoważony społecznie i regionalnie - podkreślił.

Dla terenów zaniedbanych

Morawiecki zaznaczył, że chodzi również o rozwój w ramach regionów. Jako przykład podał województwo mazowieckie. Jak mówił, w części tego województwa średnia dochodów na mieszkańca przekracza średnią unijną, ale są takie części, które charakteryzują się niewielkim dochodem na mieszkańca.

- Chcielibyśmy w konstruktywnym dialogu z marszałkami doprowadzić do takiej zmiany niektórych programów regionalnych, by one służyły bardziej mieszkańcom terenów mniej do tej pory zadbanych - powiedział wicepremier.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Kowarzanin
Nibyl bylbym tak pewny pani Premier ze bedziecie rzadzili cztery lata za takie lamanie prawa w waszym wykonaniu. Boje sie ze Narod wam niepopusci takich przekretow w waszym wykonaniu.
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
nero21
Były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Marcin Mastalerek został dyrektorem wykonawczym ds. komunikacji korporacyjnej w PKN ORLEN
Złoty goni rubla.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane