• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:15

Dostosuj

Szydło: rzeczywiście w tej chwili nadzór nad PZU pełnię ja

Szydło: rzeczywiście w tej chwili nadzór nad PZU pełnię ja
Foto: pzu.pl/pl/presskit Foto: Szydło: pełnię nadzór nad PZU

Pełnię w tej chwili nadzór nad spółką Powszechny Zakład Ubezpieczeń - poinformowała we wtorek premier Beata Szydło. Dodała, że decyzję taką podjęła dla "dobra funkcjonowania spółki" i nie ma w tej chwili konieczności zmiany tej decyzji.

- Rzeczywiście w tej chwili nadzór nad tą (PZU- red.) spółką pełnię ja. I kiedy podejmę decyzję o konieczności zmiany to ją ogłoszę. Natomiast na pewno w tym momencie nie ma takiej konieczności i spółka pozostaje w moim nadzorze - powiedziała Szydło na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu, pytana o powody zabrania nadzoru nad spółką wicepremierowi, ministrowi rozwoju i finansów Mateuszowi Morawieckiemu.

- A dlaczego taka decyzja? Skorzystałam ze swoich uprawnień. Uznałam, że dla dobra funkcjonowania spółki to będzie korzystne i taka decyzja została podjęta - wyjaśniła szefowa rządu.

W ubiegłym tygodniu wiceszefowa Ministerstwa Rozwoju Jadwiga Emilewicz powiedziała w Sejmie, że Prezes Rady Ministrów Beata Szydło w tej chwili sprawuje osobisty nadzór nad spółką PZU.

- W zakresie nadzoru nad PZU - zgodnie z ustawą (...) to prezes Rady Ministrów jest koordynatorem całego procesu wykonywania praw z akcji. I to prezes Rady Ministrów - w tej chwili pani premier Beata Szydło - sprawuje ten osobisty nadzór nad spółką - mówiła Emilewicz, odpowiadając na pytania posłów Nowoczesnej o politykę kadrową w spółkach Skarbu Państwa na przykładzie PZU SA.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane