• rozwiń
  • WIG20 2191.61 -0.61%
  • WIG30 2491.65 -0.57%
  • WIG 58053.03 -0.42%
  • sWIG80 11621.13 -0.07%
  • mWIG40 3823.88 +0.09%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka wg PiS

Szydło: nie ma żadnego opóźnienia we wprowadzaniu programu 500 plus

Szydło: nie ma żadnego opóźnienia we wprowadzaniu programu 500 plus Odtwórz: Szydło: nie ma żadnego opóźnienia we wprowadzaniu programu 500 plus
Foto: Shutterstock | Video: TVN24 BiS Foto: Program 500 plus to priorytet rządu | Video: Szydło: nie ma żadnego opóźnienia we wprowadzaniu programu 500 plus

Nie ma żadnego opóźnienia, jeśli chodzi o harmonogram wprowadzania programu 500 plus. W tej chwili program jest konsultowany. Już niebawem zostanie przyjęty przez rząd i wtedy skierowany do prac parlamentarnych - poinformowała w piątek premier Beata Szydło.

- Te konsultacje, które schodzą na poziom wojewódzki, chcemy, żeby przyniosły jak najszersze spektrum uwag (...) po to, żeby ten program spełniał oczekiwania, które w nim pokładamy - tzn. z jednej strony wsparcia materialnego dla polskich rodzin, a z drugiej strony wymiar demograficzny - powiedziała Szydło na konferencji prasowej.

- Wierzę, że będzie to bardzo dobry program. Jeszcze raz podkreślam: wszystko biegnie zgodnie z kalendarzem - dodała.

Priorytety resortu

Premier była też pytana przez internautów, czy jest planowana reforma systemu ubezpieczeń społecznych.

- W tej chwili pani minister (rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta) Rafalska i ministerstwo pracuje nad programem 500 plus i nad innymi projektami, które dotyczą z kolei rynku pracy. Przypomnę m.in. podwyższenie minimalnej stawki godzinowej - powiedziała Szydło. Zapowiedziała, że rząd ma też zamiar rozpocząć "debatę i eksperckie przygotowanie" do założeń reformy systemu ubezpieczeń.

- Najważniejszą kwestią, która dzisiaj jest też do procedowania, to prezydencki projekt ustawy (...) obniżenia wieku emerytalnego - dodała. - Mamy pewien harmonogram działań, który chcemy wypełniać (...) i na pewno wszystko to, co zakładaliśmy i co prezentowaliśmy w kampanii wyborczej będzie realizowane - zapewniła premier.

Założenia programu

Program Rodzina 500 plus przewiduje wprowadzenie świadczenia wychowawczego w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko. W przypadku rodzin, których dochód nie przekracza 800 zł na osobę w rodzinie (lub 1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) - również na pierwsze dziecko. Projekt ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, która wprowadzić ma to rozwiązanie, jest w konsultacjach społecznych.

Od piątku w urzędach wojewódzkich trwają konsultacje społeczne ustawy wprowadzającej program Rodzina 500 plus.

Konsultacje społeczne projektu mają się zakończyć pod koniec stycznia. Wcześniej projekt przeszedł przez uzgodnienia międzyresortowe. Najważniejsza zmiana, jaką wprowadzono na tym etapie, to rezygnacja z wliczania świadczenia wychowawczego do dochodu podczas ubiegania się o innego rodzaju świadczenia zależne od kryterium dochodowego (np. z pomocy społecznej, z funduszu alimentacyjnego, świadczeń rodzinnych, stypendiów dla uczniów i studentów, dodatków mieszkaniowych).

500 zł na dziecko tylko na specjalnej karcie?

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
wieslaw_frankiewicz
Slow brakuje na taki kretynizm, przypomnijcie sobie jak latala przed wyborami z kartka papieru i krzyczala ze Pani Premier Kopacz ma podpisac gotowa, przemyslana i obliczona ustawe 500+ na ostatnim posiedzeniu ostatniego sejmu. Czy ona chce z nas zrobic idiotow, niech ona juz konczy te swoje glupoty i wraca do garow, dla dobra wszystkich.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
Pulpie
Ustawa była ponoć gotowa już w kampanii wyborczej, pieniądze miały być wypłacane od stycznia. Ale jak się z siłą huraganu rozwala demokrację to się nie ma czasu na jakieś idiotyczne obiecanki ...
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane