• rozwiń
  • WIG20 2208.54 -0.16%
  • WIG30 2497.43 -0.11%
  • WIG 57950.18 -0.06%
  • sWIG80 11410.26 -0.38%
  • mWIG40 3665.88 +0.46%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Alpejska wioska kusi nowych mieszkańców. Zapłaci im premię

To miasto daje domy za darmo. I mówi: bierzcie, prosimy Odtwórz: To miasto daje domy za darmo. I mówi: bierzcie, prosimy
To miasto daje domy za darmo. I mówi: bierzcie, prosimy "Źródło: TVN24 Biznes i Świat"

Kto marzy, aby zamieszkać w malowniczej górskiej wiosce powinien rozważyć ofertę władz szwajcarskiego Albinen. Licząca niespełna 250 mieszkańców osada zamierza płacić nowym osobom, które zdecydują się tu zamieszkać.

Albinen położone jest w szwajcarskich Alpach. Władze miejscowości zmagają się z problemem wyludnienia, więc przeprowadzili plebiscyt, czy płacić nowym nowym osobom za osiedlenie się. Większość mieszkańców poprało ten pomysł.

Duża premia

W zamyśle, każda dorosła osoba, która zdecyduje się zamieszkać w Albinen dostanie 25 tysięcy franków szwajcarskich, zaś na każde dziecko będzie przysługiwało 10 tys. franków. Jeśli wiec do miasteczka przeprowadzi się czteroosobowa rodzina (para i dwoje dzieci), to może liczyć na 70 tysięcy franków premii, czyli ponad 250 tysięcy złotych.

Jednak nie każdy może skorzystać z oferty alpejskiego miasteczka. Jego władze kandydatom postawiły kilka warunków. Przede wszystkim dorośli nie mogą przekraczać 45. roku życia i muszą zobowiązać się do kupna lub wybudowania domu. Muszą też pozostać w Albinen co najmniej 10 lat, a jeśli wyprowadzą się wcześniej, to będą musieli oddać pieniądze.

Zainteresowanie ofertą jest ogromne. Dotąd swoją kandydaturę zgłosiło już ponad 3 tysiące rodzin.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane