• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Szersza oferta, sygnały ostrzegawcze. Klienci Alfa Star zostali na lodzie

Szersza oferta, sygnały ostrzegawcze. Klienci Alfa Star zostali na lodzie

Turyści pozostawienia sami sobie przez biuro Alfa Star szukają biletów i miejsc w samolotach. Urlop musieli niespodziewanie przerwać, a teraz muszą liczyć na ubezpieczenie i urząd marszałkowski. Z siedziby turystycznego bankruta znika logo. Dlaczego nikt nie reagował na sygnały o złej kondycji biura? Materiał "Faktów" TVN.

Turyści wracający do kraju nie kryli złości i zmęczenia. - Musieliśmy sobie znaleźć inny hotel, na własną rękę i na własny koszt - podkreśla Tomasz Wielkopolski, klient biura podróży "Alfa Star". Turyści przywieźli wspomnienia, o których nikt nie marzy.

Koniec sezonu

Alfa Star ma 20 mln zł w ramach funduszu gwarancyjnego, ale to nie oznacza, że można kupić bilety - bo tych często brakuje. Jest koniec wakacji i np. z Rodos trudniej wrócić, bo samoloty muszą zabrać tych, którzy wracają zgodnie z planem.

Mazowiecki Urząd Marszałkowski gasi pożar za pożarem. - W nocy udało się załagodzić sytuację w Egipcie. Turyści mogli spokojnie przebywać w hotelach - podkreśla Marta Milewska z urzędu. Problem jednak w tym, że tam, gdzie Alfa Star zapłaciło bieżące rachunki, ale nie pokryło kosztów późniejszych rezerwacji, strach przed utratą późniejszych zysków prowokuje do tego, by turystów wyrzucić z hotelu przed terminem.

Ślady po Alfa Star znikają z polskich miast, choć za granicą przebywa nadal ok. 800 klientów tego biura. Dwa tysiące pozostaje z nic nie wartymi umowami, zawieranymi do ostatniej chwili.

Biuro zbudowało swoją pozycje na rynku opierając się o jeden kierunek - Egipt. Tą pozycją zachwiała sytuacja w tym kraju, ale też nierentowna inwestycja w linie lotnicze "4YouAirlines". Nie pomogło wprowadzenie do oferty Turcji, Bułgarii, Grecji i Hiszpanii. Zyski Alfa Star przez rok z ok. 60 tys. zł spadły do ponad 8 mln zł długu.

ZOBACZ WIĘCEJ W "FAKTACH" TVN

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane