• rozwiń
  • WIG20 2110.11 +0.37%
  • WIG30 2415.33 +0.38%
  • WIG 56204.55 +0.30%
  • sWIG80 11590.84 -0.22%
  • mWIG40 3787.27 +0.23%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Szef doradców gospodarczych Trumpa: polski cud gospodarczy trwa od 30 lat

Według Hassetta Polska to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc dla zagranicznego kapitału Odtwórz: Według Hassetta Polska to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc dla zagranicznego kapitału
Według Hassetta Polska to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc dla zagranicznego kapitału "Źródło: TVN24 BiS"

- Uważam, że polski cud gospodarczy trwa od 30 lat. Gospodarka rośnie bardzo stabilnie. To pokazuje ogromny sukces polityczny - stwierdził we wtorek na antenie TVN24 BiS Kevin Hassett, szef doradców ds. gospodarczych amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa.

Podczas wizyty w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie Hassett w superlatywach wypowiadał się o polskiej gospodarce. Zaznaczył, że o atrakcyjności danego kraju dla zagranicznego kapitału decydują też możliwe do wyegzekwowania podatki i wskazał na czynnik, który może przepędzić z naszego rynku zagranicznych przedsiębiorców - podatek cyfrowy.

Rekomendacja OECD

- OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju red.) analizuje podatek cyfrowy. (...) Nie musisz przebywać w kraju, żeby prowadzić w nim interesy. Moim zdaniem trudno będzie zrobić jakiś postęp bez tej rekomendacji, która zostanie opublikowana w 2020 roku. To byłby błąd, gdyby Polska nie zastosowała się do niej. Sprawa jest bardzo skomplikowana - wyjaśniał dla TVN24 BiS Hassett.

Dodał też, że "omijanie rekomendacji OECD to tylko proszenie się o kłopoty".

Hassett nawiązał do przedstawionej w kwietniu przez Ministerstwo Finansów Aktualizacji Programu Konwergencji (APK), która zakłada opracowanie przepisów regulujących opodatkowanie przedsiębiorstw cyfrowych świadczących usługi w Polsce. W APK oszacowano, iż dochody z tego podatku w Polsce mogłyby wynieść w 2020 roku około 217,5 mln zł.

Szef doradców gospodarczych Trumpa wypowiedział się również na temat wojny handlowej USA-Chiny, wprowadzenia euro w Polsce oraz sankcji przeciwko Korei Północnej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane