• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Ministerstwo Finansów bez głównego ekonomisty? "Można to sobie wyobrazić"

Ministerstwo Finansów bez głównego ekonomisty? "Można to sobie wyobrazić"
Foto: TVN24 Foto: Puls Biznesu podał w ubiegłym tygodniu, że w sierpniu Kotecki zastąpi Dominika Radziwiłła w Międzynarodowym Funduszu Walutowym

Można sobie wyobrazić, że Ministerstwo Finansów będzie funkcjonować bez stanowiska głównego ekonomisty - powiedział w środę dziennikarzom minister finansów Mateusz Szczurek, pytany o transfer Ludwika Koteckiego do centrali MFW w Waszyngtonie.

Szczurek uczestniczył w środę w XI Ogólnopolskiej Konferencji BGK dla JST. Pytany był przez dziennikarzy m.in. o następcę Ludwika Koteckiego na stanowisku głównego ekonomisty resortu finansów. Kotecki ma w sierpniu objąć funkcję w centrali MFW w Waszyngtonie.

- Nie ma w tej chwili planu takiego następstwa, tym bardziej, że do sierpnia nic się nie zmienia. Na razie nie mam żadnych nazwisk do zakomunikowania - powiedział Szczurek. Zdaniem szefa MF można sobie wyobrazić resort finansów bez stanowiska głównego ekonomisty. - To dosyć szczególne umiejscowienie i szczególna rola. Tak, jak kiedyś nie było takiej w MF i nie ma w innych

ministerstwach, to jak najbardziej można sobie wyobrazić funkcjonowanie go bez takiej pozycji - dodał minister.

Z ministerstwa do MFW

Puls Biznesu podał w ubiegłym tygodniu, że w sierpniu Kotecki zastąpi Dominika Radziwiłła w Międzynarodowym Funduszu Walutowym - byłego wiceministra finansów, który pełni funkcję dyrektora wykonawczego w MFW. Według gazety Kotecki zawarł kontrakt z funduszem na trzy lata.

Kotecki w 2008 r. został wiceministrem finansów, początkowo odpowiedzialnym za podatki, a potem za prognozy makroekonomiczne i politykę gospodarczą. W latach 2009-2012 był Pełnomocnikiem Rządu ds. Wprowadzenia Euro przez Rzeczpospolitą Polską. W 2012 r. został radcą generalnym i głównym ekonomistą w Ministerstwie Finansów.

Zgodnie z informacjami MF Kotecki urodził się w 1972 r., skończył Szkołę Główną Handlową. Od 1996 r. pracował w Departamencie Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki Ministerstwa Finansów, od 2000 r. był zastępcą dyrektora w tym departamencie. Do jego obowiązków należało m.in. nadzorowanie prac wydziałów odpowiedzialnych za analizy i prognozy makroekonomiczne, nadzorowanie opracowywania makroekonomicznych założeń do budżetu państwa i uzasadnienia do ustawy budżetowej, koordynacja przygotowywania aktualizacji Programu konwergencji, przygotowywanie raportów i analiz ekonomicznych dla kierownictwa Ministerstwa Finansów. Od 2003 r. był zastępcą członka w unijnym Komitecie Ekonomiczno-Finansowym, który przygotowuje prace Rady Ecofin.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane