• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Szczerski: prezydent wspiera polski biznes na świecie

Szczerski: prezydent wspiera polski biznes na świecie

Jednym z priorytetów realizowanych przez prezydenta Andrzeja Dudę jest wsparcie polskich firm działających za granicą, a także innowacyjnych biznesów tworzonych przez młodych ludzi - podkreślił w poniedziałek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

- Prezydent bardzo silnie wspierał polskich przedsiębiorców działających na rynkach zagranicznych. Jednym z priorytetów jest wsparcie globalnego wymiaru polskiej gospodarki. Polska jest dzisiaj krajem, które ekspanduje międzynarodowo - mówił Szczerski na konferencji poświęconej podsumowaniu dwóch lat prezydentury Andrzeja Dudy.

Szczerski wskazał, że w wielu miejscach na świecie, mimo iż polskie firmy działają na własną rękę, potrzebne jest wsparcie władzy publicznej. Ocenił, że taka pomoc jest niezwykle pomocna w nawiązywaniu kontaktów biznesowych.

Minister zaznaczył, że tak się działo m.in. w Meksyku, czy Etiopii gdzie podpisano wiele umów gospodarczych. Dodał, że we wrześniu prezydent Duda jedzie do Kazachstanu, gdzie będzie gospodarzem polskiego dnia na międzynarodowej wystawie Expo w Astanie.

Szczerski podkreślił, że prezydent wspiera też młodych, innowacyjnych przedsiębiorców (startupy). Dodał, że w Pałacu Prezydenckim regularnie odbywają się spotkania i konferencje promujące taki rodzaj aktywności gospodarczej, a młodzi biznesmeni biorą udział w wizytach zagranicznych prezydenta.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane