• rozwiń

Temat: Gospodarka wg PiS

Szałamacha z nowymi zadaniami. Wiemy, czym zajmie się w NBP-ie

Foto: Radek Pietruszka / PAP Foto: Były minister finansów Paweł Szałamacha

Powołany 6 października przez prezydenta na członka zarządu Narodowego Banku Polskiego były minister finansów Paweł Szałamacha będzie sprawował nadzór nad Departamentem Stabilności Finansowej NBP - wynika z nowego schematu organizacyjnego Narodowego Banku Polskiego.

Bieżący nadzór jest sprawowany na podstawie upoważnień udzielonych członkom zarządu przez prezesa NBP.

Departament ten wykonuje zadania obejmujące prowadzenie bieżących analiz oraz średnio- i długookresowych prac badawczych dotyczących funkcjonowania systemu finansowego (sektorów finansowych i rynków finansowych), z punktu widzenia ich rozwoju i stabilności oraz projektowanie działań służących realizacji tych dwóch celów.

Dyrektorem tego departamentu jest Jacek Osiński.

Kim jest?

Paweł Szałamacha urodził się w 1969 roku w Gorzowie Wielkopolskim - jednak całe dorosłe życie był związany z Poznaniem. Tam ukończył szkołę, a potem studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Jest też absolwentem College d'Europe w Brugii. W latach 1994–2004 pracował w kancelarii Clifford Chance w Warszawie. Uczestniczył w zespołach doradczych przy transakcjach prywatyzacyjnych.

 

Zobacz materiał "Faktów" TVN (01.10.2016):

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane