• rozwiń

Święto i zakaz handlu. Co z zakupami w najbliższych dniach?

Niedziele handlowe w 2020 roku Odtwórz: Niedziele handlowe w 2020 roku
Niedziele handlowe w 2020 roku "Źródło: tvn24"

W najbliższych dniach Polacy mogą mieć kłopot z zakupami. W piątek świętujemy 228. rocznicę uchwalenia Konstytucja 3 Maja, a 5 maja jest niehandlowa niedziela.

Jeśli ktoś nie zdążył z większymi zakupami w czwartek 2 maja, w piątek może liczyć tylko na najmniejsze sklepy lub stacje benzynowe.

Tak samo sytuacja będzie wyglądać w niedzielę 5 maja, która jest dniem z zakazem handlu. Bez przeszkód zakupy będzie można za to zrobić w sobotę 4 maja.

Gdzie na zakupy?

Biedronka poinformowała tvn24bis.pl, że w sobotę 4 maja sklepy sieci będą pracować dłużej.  "Większość placówek sieci funkcjonować będzie co najmniej do godziny 22.00" - wskazano. Jednocześnie biuro prasowe dodało, że szczegółowe informacje dotyczące godzin pracy poszczególnych sklepów są dostępne w konkretnych placówkach.

Natomiast sklepy sieci Lidl 4 maja będą funkcjonowały "zgodnie z regularnymi godzinami otwarcia i zamknięcia". W standardowych godzinach będą otwarte także sklepy Polomarket oraz Kaufland.

W  sobotę zakupy zrobimy również w sklepach Carrefour. Sieć poinformowała nas, że hipermarkety i supermarkety Carrefour będą wtedy otwarte w standardowych godzinach. Z kolei 3 maja wszystkie sklepy będą natomiast zamknięte.

"W przypadku sklepów franczyzowych Carrefour Express i Globi, o godzinach otwarcia decydują bezpośrednio właściciele tych sklepów" - dodano.

Ponadto w sobotę od godziny 6.00 zakupy zrobimy w Tesco. Godziny zamknięcia mogą różnić się w zależności od lokalizacji.

Biuro prasowe Żabki przypomniało z kolei, że 3 maja "obowiązują takie same zasady działalności jak w niedziele objęte ograniczeniami handlu". "Franczyzobiorcy sklepów Żabka mogą więc skorzystać z dopuszczonych przez ustawę wyłączeń" - wskazano.

"Decyzję o otwarciu sklepu podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach" - wynika z informacji przekazanej tvn24bis.pl.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Zdzisławx6wp
jak można takie bzdury głosić że gospodarka się miewa znakomicie ludzie na stanowiskach z przypadku głoszą takie herezje - naród nie jest ciemny jak rządzący sobie myślą
  • 2
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane