• rozwiń

Ciszej w tym pociągu! Od dziś ważna zmiana

Ciszej w tym pociągu! Od dziś ważna zmiana
Foto: Shutterstock Foto: pociąg

O 5.41 z Krakowa do Trójmiasta wyjechał pierwszy pociąg, w którym obowiązuje strefa ciszy. PKP Intercity wydzieliły w każdym pociągu Pendolino przestrzeń, w której nie można toczyć głośnych rozmów, czy słuchać muzyki.

Pierwszy pociąg, w którym działa nowe rozwiązanie wyjechał z Krakowa do Trójmiasta w czwartek o godz. 5:41. W wagonie nr siedem usiąść mogą tylko ci, którzy wykupili bilet na podróż w strefie ciszy.

- Kupując bilet na przejazd w strefie ciszy, musimy zmienić swoje niektóre przyzwyczajenia. Wchodząc do pociągu należy wyciszyć telefony komórkowe. Należy też wyłączyć wszystkie urządzenia elektroniczne, które mogą emitować dźwięki i tym samym przeszkadzać innym pasażerom. Jeśli już zadzwoni telefon, rozmowę należy odbyć poza strefą ciszy- mówi w rozmowie z Polskim Radiem Anna Zakrzewska z biura prasowego spółki.

O stworzenie takiej strefy prosili sami pasażerowie. Przewoźnik na razie będzie testował to rozwiązanie.

W strefie ciszy konduktor szeptem poprosi o bilet. Może też upomnieć osobę, która zachowuje się z zbyt głośno. W strefie ciszy najlepiej w ogóle się nie odzywać. Jeśli rozmowa jest niezbędna, trzeba ją prowadzić w taki sposób, by nie przeszkadzała innym pasażerom. Słuchanie muzyki jest możliwe tylko w słuchawkach i to tak, by inni współpasażerowie nie słyszeli żadnych dźwięków.

Jeśli rozwiązanie się przyjmie, przewoźnik nie wyklucza poszerzenia strefy ciszy w pociągach.

Zobacz. PKP chce wyznaczyć w pociągach strefy ciszy wolne od rozmów przez komórki (22.07.2015)

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane