• rozwiń

Bezrobocie znowu w dół. Najnowsze dane

Czy za pensję minimalną można przeżyć? Odtwórz: Czy za pensję minimalną można przeżyć?
Czy za pensję minimalną można przeżyć? "Źródło: TVN24 BiS"

Stopa bezrobocia w marcu wyniosła 8,1 proc. wobec 8,5 proc. w lutym - podał w środę Główny Urząd Statystyczny.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 1 milion 324,2 tysiące wobec 1 miliona 383,4 tysięcy osób przed miesiącem.

Dane resortu

Jak poinformowało na początku kwietnia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w skali roku stopa bezrobocia zmniejszyła się o 1,7 punktu proc. - z 9,9 proc. w marcu 2016 r. do 8,2 proc. w marcu br. Resort nie wykluczył, że w kolejnych miesiącach bezrobocie spadnie poniżej 8 proc., a na koniec roku może wynieść 7 proc.

W analogicznym okresie ubiegłego roku (luty 2016 r. – marzec 2016 r.) natężenie bezrobocia zmniejszyło się również o 0,3 punktu proc. (z poziomu 10,2 proc. do poziomu 9,9 proc.). Resort podkreśla, że na przestrzeni ostatnich 26 lat, stopa bezrobocia w marcu nigdy nie była niższa niż odnotowana w marcu br.

Plan

We wtorek rząd przyjął plan finansowy na lata 2017-20. "Szacuje się, że w 2017 r. stopa bezrobocia spadnie do 5,7 proc. z 6,2 proc. w 2016 r. W 2018 r. ukształtuje się ona przeciętnie na poziomie 5,0 proc., aby w 2020 r. zmniejszyć się do rekordowo niskiego poziomu 4,0 proc." - poinformowało w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
ram
Loading...
ram
To jest tylko stopa REJESTROWANEGO bezrobocia .Inne dane byłyby miarodajne, a mianowicie porównywanie liczby obywateli w tzw. wieku produkcyjnym , do liczby obywateli pracujących . Przy okazji wyszłyby też szacunki "ciemnej" liczby tj. pracujących w szarej strefie w Polsce i za granicami kraju.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
kg1955
Bezrobotnych ubywa gdyż wyjechali z kraju za granicę.Oto cała tajemnica.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane