• rozwiń

Bezrobocie najniższe od 26 lat. Najnowsze dane

Wiceminister Szwed: bezrobocie w lipcu spadło do 8,6 proc. Odtwórz: Wiceminister Szwed: bezrobocie w lipcu spadło do 8,6 proc.
Wiceminister Szwed: bezrobocie w lipcu spadło do 8,6 proc.

7,5 procent - tyle według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyniosła stopa bezrobocia w maju. To o 0,2 procent mniej niż miesiąc wcześniej i o 1,6 procent mniej niż rok temu. Tak niskiego bezrobocia w maju nie było od 26 lat; to najniższy wynik odnotowany w tym miesiącu od 1991 roku - podkreślił resort.

Jak podało MRPiPS, liczba bezrobotnych w końcu maja br. wyniosła 1,2 mln osób i w porównaniu z kwietniem spadła o 49,3 tys. (3,9 proc.).

Wszystkie województwa ze spadkiem

Spadek nastąpił we wszystkich województwach, największy w: warmińsko-mazurskim (o 5,3 proc., czyli 3,6 tys. osób), lubuskim (o 4,6 proc., czyli 1,4 tys. osób) i lubelskim (o 4,5 proc., czyli o 4,1 tys. osób).

Liczba bezrobotnych w końcu maja br. była o 253,5 tys. osób niższa niż przed rokiem (spadek o 17,4 proc.).

Również stopa bezrobocia spadła we wszystkich województwach, najbardziej (o 0,6 pkt. proc.) - w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie wskaźnik bezrobocia wciąż jest najwyższy w kraju (12,7 proc.)

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane