• rozwiń
  • WIG20 2255.46 -0.74%
  • WIG30 2551.68 -0.72%
  • WIG 59191.71 -0.51%
  • sWIG80 11545.41 +0.30%
  • mWIG40 3759.27 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-08 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka wg PiS

Szydło: małe firmy, dające pracę, to szansa rozwoju

Premier w piekarni. "Stawiamy na małe, rodzinne firmy" Odtwórz: Premier w piekarni. "Stawiamy na małe, rodzinne firmy"
Foto: Kancelaria Premiera / Flickr (Public domain) | Video: TVN 24 Foto: Premier Beata Szydło odwiedziła w piątek Kroczewo oraz Unieck | Video: Premier w piekarni. "Stawiamy na małe, rodzinne firmy"

Warto stawiać na małe firmy, będziemy realizować co najmniej kilka programów dla małych przedsiębiorców - zadeklarowała premier Beata Szydło, która w piątek odwiedziła piekarnię w Kroczewie (woj. mazowieckie). Z kolei podczas wizyty w Uniecku zapowiedziała podwyżki dla służb mundurowych.

Pierwszym punktem wizyty premier na trasie piątkowych spotkań z okazji 100 dni rządu była rodzinna piekarnia w miejscowości Kroczewo (powiat płoński). Szefowa rządu rozmawiała z właścicielami i pracownikami piekarni m.in. o tym, co zrobić, żeby "polscy przedsiębiorcy mieli dobrą perspektywę prowadzenia swoich firm".

Obniżka CIT i stawka minimalna

Szydło zaznaczyła, że jej rząd przygotował już projekty ustaw: obniżający podatek CIT do 15 proc. dla małych i średnich firm oraz zwiększający minimalną stawkę za godzinę do 12 złotych dla pracowników zatrudnionych na umowę zlecenie.

- Małe firmy rodzinne, które dają zatrudnienie dla lokalnych środowisk, które również są perspektywiczne i zatrudniają coraz więcej osób (...) to jest to, o co chodzi, żebyśmy mogli myśleć o dobrym rozwoju gospodarczym - przekonywała szefowa rządu.

Jak oceniła, "małe firmy, małe przedsiębiorstwa, dające pracę, to szansa rozwoju lokalnych społeczności". - Warto na pewno na takie firmy stawiać i my w naszych projektach rządowych jeszcze co najmniej kilka takich programów dla małych przedsiębiorców, rzemieślników, podmiotów gospodarczych będziemy realizować - zadeklarowała premier.

Będą podwyżki

Szefowa rządu spotkała się też ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz mieszkańcami Uniecka (powiat płoński).

W rozmowie ze strażakami premier mówiła o podwyżkach dla służb mundurowych, m.in. dla Państwowej Straży Pożarnej, policji i wojska. - Będziemy wprowadzali podwyżki dlatego, że trzeba doceniać, wynagradzać tych ludzi, którzy cały czas są na służbie, a do tej pory mieli bardzo niskie wynagrodzenia, nie byli doceniani. Myśmy to zmienili, będą w tym roku podwyżki - zadeklarowała.

Szydło podkreśliła, że należy także myśleć o strażakach ochotnikach. - Musimy wprowadzić programy, które będą pozwalały tym jednostkom się rozwijać, które będą zabezpieczały również funkcjonowanie tych jednostek, nie tylko pod względem organizacyjnym, sprzętowym, ale również musimy myśleć o tym, że ci ludzie, którzy pracują dla lokalnych społeczności, pracują z własnej woli, muszą być doceniani - mówiła premier.

Kolejne wizyty

Jak relacjonowała, z mieszkańcami Uniecka rozmawiała o ich problemach, o tym, że młodzi ludzie chcą wracać do Polski i pracować w naszym kraju.

- Chodzi o to, żebyśmy wszyscy byli zjednoczeni wokół ważnych wartości dla nas wszystkich. Jesteśmy jedną, wielką biało-czerwoną drużyną. Wspierajmy się, potrzebne jest nam budowanie wspólnoty, każdy z nas ma swoje zadania, cele i obowiązki - powiedziała Szydło. Dodała, że ważne jest, żeby wszyscy Polacy "wspólnie myśleli o budowaniu dobrej przyszłości dla naszej ojczyzny i obywateli".

Szydło mówiła też, że rządowi PiS udaje się realizować program prorodzinny, który - przekonywała - jest realnym wsparciem dla polskich rodzin. - Tak jak mówiłam w expose i powtarzam to wszędzie - polska rodzina jest dla nas najważniejszym podmiotem, chcemy go wspierać z całych sił - zadeklarowała szefowa rządu.

Premier w piątek spotka się jeszcze z repatriantami w Warszawie, rodzinami wielodzietnymi w Józefowie oraz seniorami w Makowie Mazowieckim.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
MarianJK
jak nazywa się takie postępowanie gdy mówi się jedno a robi całkiem co innego? po za tym szkoda że nie obiecała pani wyrzucić z Polski amerykamów miała by pani 100% poparcia
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
Jojo złodziej Waszych butów
a ile ta firma zatrudnia? Policzmy: dwoje właścicieli, dwie kasjerki w sklepie, jeden cukiernik, dwóch-trzech piekarzy i 12 uczniów z zawodówki pracujących prawie za darmo non stop na nocnej zmianie. Ot i cała gloryfikacja "małej firmy piekarniczej". Ciekawe czy Pani "premier" to wie.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
pika100
Śmieszne jest to, ze taka piekarnia nie płaci CIT, tylko rozlicza się PIT a Pani Premier obiecuje tym ludziom, że im "podatek obniży" a oni się cieszą :)
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane