• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Rusza konkurs na EY Przedsiębiorcę Roku

Piotr Krupa zwycięzcą konkursu EY Przedsiębiorca Roku Odtwórz: Piotr Krupa zwycięzcą konkursu EY Przedsiębiorca Roku
Piotr Krupa zwycięzcą konkursu EY Przedsiębiorca Roku "Źródło: tvn24bis"

Do 29 czerwca tego roku można zgłaszać się do udziału w polskiej edycji międzynarodowego konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Laureaci zostaną wyróżnieni w trzech kategoriach: Produkcja i Usługi, Nowe Technologie/Innowacyjność oraz Nowy Biznes. Spośród nich wybrany będzie zdobywca głównego tytułu Przedsiębiorca Roku 2018. Będzie on reprezentował Polskę w międzynarodowym finale w Monte Carlo. TVN24 BiS jest jednym z partnerów konkursu.

W konkursie EY Przedsiębiorca Roku już po raz 16. zostaną wyróżnieni najlepsi polscy przedsiębiorcy. EY Przedsiębiorca Roku to polska edycja międzynarodowego programu EY Entrepreneur Of The Year.

 

Konkurs na osobowość

- To konkurs na osobowość, która stoi za sukcesem swojej firmy. To jedyna tego typu inicjatywa w Polsce o zasięgu międzynarodowym. Oceny kandydatur dokonuje kilkunastoosobowe niezależne jury składające się ze znakomitych, polskich przedsiębiorców na podstawie analiz danych finansowych wzbogaconych o bezpośrednie wywiady z uczestnikami konkursu – mówi Jacek Kędzior, partner zarządzający EY Polska. - Od 16 lat z dumą patrzymy na sukcesy naszych laureatów. Mamy nadzieję, że w tym roku to grono poszerzy się o kolejnych przedsiębiorców – dodaje. Konkurs funkcjonuje obecnie w blisko 60 państwach, które łącznie odpowiadają za 94 proc. światowego PKB. Co roku zwycięzca krajowej edycji reprezentuje Polskę na światowym finale EY World Entrepreneur Of The Year w Monte Carlo. Kryteria oceny kandydatów są takie same we wszystkich krajach i dają przedsiębiorcom równe szanse w rywalizacji o zwycięstwo w światowym finale.

Trzy kategorie główne

W konkursie mogą wziąć udział twórcy, współtwórcy lub sukcesorzy, którzy poprzez swoje produkty, usługi czy zastosowane rozwiązania są wiodącymi podmiotami w Polsce i ambasadorami naszego kraju na rynkach zagranicznych. W konkursie są trzy kategorie: Produkcja i Usługi, Nowe Technologie/Innowacyjność oraz Nowy Biznes. Zwycięzca jednej z kategorii otrzyma tytuł Przedsiębiorcy Roku.

Do kategorii Produkcja i Usługi mogą zgłaszać się przedsiębiorcy zarządzający firmami produkcyjnymi lub usługowymi, funkcjonującymi od przynajmniej pięciu lat, których przychody ze sprzedaży przekraczają 20 mln zł.

Kategoria Nowe Technologie/Innowacyjność przeznaczona jest dla przedsiębiorców, których firmy specjalizują się w nowoczesnych rozwiązaniach lub w obszarach, w których innowacyjne zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala wyprzedzić inne firmy na danym rynku. Kandydaci startujący w tej kategorii muszą działać na polskim rynku przynajmniej dwa lata, a ich przychody ze sprzedaży powinny przekraczać 5 mln zł.

Natomiast w kategorii Nowy Biznes mogą startować twórcy młodych firm, które działają od dwóch do pięciu lat.

 

Jak się zgłosić?

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie www.przedsiebiorcaroku.pl. Udział w konkursie jest bezpłatny.

- Niezależne jury polskiej edycji do tej pory wyłoniło już łącznie 186 finalistów, spośród których 15 otrzymało prestiżowy tytuł Przedsiębiorcy Roku. Nasi pracownicy spotykają się ze wszystkimi kandydatami i prowadzą z nimi pogłębiony wywiad na temat historii powstania i funkcjonowania ich firm oraz wizji ich rozwoju, tak, by przedstawić jury możliwie najbardziej szczegółowe, rzetelne i obiektywne informacje. W ubiegłorocznej polskiej edycji konkursu w cały program zaangażowanych było 130 pracowników EY, którzy poświęcili łącznie około 300 godzin na spotkania z kandydatami – mówi Bartłomiej Smolarek, partner w dziale doradztwa transakcyjnego EY, audytor konkursu EY Przedsiębiorca Roku.  Jury oceni kandydatów według takich kryteriów jak przedsiębiorczość, strategia firmy i jej wyniki finansowe, innowacyjność, działalność międzynarodowa. Przyjrzy się również czynnikom pozaekonomicznym, do których należą m.in. relacje przedsiębiorcy z pracownikami czy zaangażowanie na rzecz rozwoju lokalnej społeczności.

Rozstrzygnięcie 16. edycji konkursu nastąpi w listopadzie tego roku podczas uroczystej Gali Finałowej.

Laureaci

Dotychczasowymi zwycięzcami polskiej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku byli m.in. , Dariusz Miłek (CCC), Michał Kiciński i Marcin Iwiński (CD Projekt), Piotr Mikrut (Śnieżka), Ryszard Florek (FAKRO), czy Piotr Krupa (KRUK S.A.).

TVN24 BiS jest jednym z partnerów konkursu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane