• rozwiń

Temat: Gospodarka wg PiS

Wiceminister pracy o 500 zł na dziecko: w piątek projekt ma być już w Senacie

Stanisław Szwed: zawsze mówiliśmy o drugim i kolejnym dziecku Odtwórz: Stanisław Szwed: zawsze mówiliśmy o drugim i kolejnym dziecku
Foto: TVN24BiŚ | Video: TVN24 BiS Foto: Stanisław Szwed: chcemy w czwartek przyjąć projekt, aby w piątek trafił do Senatu | Video: Stanisław Szwed: zawsze mówiliśmy o drugim i kolejnym dziecku

- Chcemy w czwartek przyjąć projekt ustawy o programie Rodzina 500 plus, aby w piątek trafił do Senatu - powiedział w TVN24 Biznes i Świat Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Dodał, że projekt od samego początku mówił o tym, że wsparcie finansowe dotyczy drugiego i kolejnego dziecka w rodzinie.

Wiceminister Stanisław Szwed ocenił w TVN24 Biznes i Świat, że sejmowa debata na temat programu Rodzina 500 plus jest za ostra. 

Debata w Sejmie

- Co drugie słowo ze strony opozycji to "oszustwo" i "kłamstwo". To zdumiewa - powiedział Szwed. Dodał, że przecież rząd realizuje program Prawa i Sprawiedliwości, który jest znany, bo partia szła z nim do wyborów.

- Wiem, że zaskoczeniem dla opozycji jest to, że realizujemy ten program i tak szybko. Minister Elżbieta Rafalska prosiła o merytoryczną dyskusję, ale takiej dyskusji nie było - przekonywał.

Na które dziecko?

Szwed podkreślił, że w programie PiS nigdy nie było zapisane, że pomoc 500 zł na dziecko otrzymają wszystkie dzieci.

- Ja przy tym programie pracowałem i doskonale wiem, jakie były założenia od samego początku. Proszę sprawdzić obietnice, ulotki. Zawsze mówiliśmy o drugim i kolejnym dziecku - mówił Szwed. Dodał, że oczywiście przy stosowaniu pewnych skrótów myślowych czasem pojawiało się stwierdzenie, że będzie to pomoc finansowa na każde dziecko.

- Ale to było oszustwo. Od samego początku było wiadomo, że ten program będzie kosztował ponad 20 mld złotych. Te wyliczenia były na drugie i kolejne dziecko i z kryterium dochodowym na pierwsze dziecko - dodał.

W piątek w Senacie?

Gość TVN24 Biznes i Świat zaznaczył, że rządowi zależy na szybkim tempie procedowania nad projektem ustawy. - Chcemy w czwartek ten projekt przyjąć, aby w piątek trafił do Senatu. Chcemy jak najszybciej uruchomić środki dla samorządów, aby samorządy miały ten miesięczny okres przygotowania się - mówił Szwed. Dodał, że 500 zł na dziecko będzie wypłacane od 1 kwietnia.

- Nie ma żadnego zagrożenia, że ktoś na straci, jeżeli nawet wniosek złoży trochę później - powiedział.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
irena_dallak
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane