• rozwiń
  • WIG20 2342.51 -0.06%
  • WIG30 2679.16 -0.08%
  • WIG 60929.94 +0.05%
  • sWIG80 11959.82 +0.27%
  • mWIG40 4051.25 +0.39%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Stadnina w Janowie czeka na szefa. Oto krótka lista

Czterech kandydatów na szefa stadniny w Janowie. Znamy nazwiska Odtwórz: Czterech kandydatów na szefa stadniny w Janowie. Znamy nazwiska
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Foto: Rozstrzygnięcie konkursu na nowego prezesa stadniny w Janowie nastąpi 15 czerwca | Video: Czterech kandydatów na szefa stadniny w Janowie. Znamy nazwiska

Ryszard Pazyra, Wojciech Jankowski, Lucjan Cichosz i Sławomir Pietrzak - te nazwiska znalazły się na krótkiej liście, z której wyłoniony zostanie nowy szef stadniny w Janowie Podlaskim.

Do listy z kandydatami, którzy mają szansę wygrać konkurs, dotarła reporterka TVN24 Anna Borkowska-Minko. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 czerwca.

Nowy szef z całą pewnością będzie musiał wziąć pod uwagę wyniki raportu z audytu jaki przeprowadziła firma zewnętrzna w stadninie w Janowie Podlaskim. Według doniesień reporterki TVN24, raport dotyczy nadzoru właścicielskiego ANR nad tą stadniną oraz tego, jak wyglądała sytuacja w stadninie.

- Wnioski są niepokojące. Z tego raportu wyłania się obraz chaosu. Kilka wniosków zostało zgłoszonych do prokuratury, ale prokuratura na razie nie będzie się zajmowała sprawą przeciwko komuś, tylko będzie badała sprawę - mówi Anna Borkowska-Minko.

Otwarte koperty

W miniony poniedziałek, zgodnie z harmonogramem, zostały otwarte koperty, komisja dokonała oceny zgłoszeń pod względem formalnym. W przyszłym tygodniu odbędą się rozmowy kwalifikacyjne, będą one dotyczyły m.in. koncepcji prowadzenia stadniny koni w Janowie.

Rozpisanie konkursu na prezesa Stadniny Koni Arabskich w Janowie Podlaskim zapowiedział na początku kwietnia br. minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel po tym jak w padła tam kolejna klacz należąca do Shirley Watts.

Protest koniarzy

Po zwolnieniu długoletniego prezesa stadniny w Janowie Marka Treli z powodu "utraty zaufania" i za niegospodarność, prezes ANR Waldemar Humięcki powołał na to stanowisko Marka Skomorowskiego z wykształcenia ekonomistę, który wcześniej m.in. był zastępcą dyrektora lubelskiego oddziału ARiMR.

Odwołanie Treli wzburzyło środowisko koniarzy w kraju i za granicą. Za tę decyzję krytykowano ministra rolnictwa oraz szefa ANR m.in. wskazując, że nowy prezes nie ma kwalifikacji do prowadzenia stadniny.

Agencja Nieruchomości Rolnych ogłosiła w połowie kwietnia postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa Stadniny Koni Arabskich w Janowie Podlaskim. Nabór trwał do końca maja. Zgłosiło się 18 kandydatów.

ANR w ogłoszeniu konkursu zastrzegła, że postępowanie kwalifikacyjne może być w każdym czasie i bez podania przyczyny zakończone bez wyłonienia kandydata.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane