• rozwiń

Lukoil żegna się z Polską. Stacje paliw pod nowym szyldem

Po paliwo za Odrę Odtwórz: Po paliwo za Odrę
Po paliwo za Odrę "Źródło: tvn24"

Zbliża się koniec obecności stacji pod szyldem Lukoil w Polsce. Część ze 115 obiektów, które w 2016 roku przeszło w ręce Amic Energy, już zmieniła nazwę. Cały proces ma zakończyć się jeszcze w tym półroczu.

Od kilku miesięcy sieć stacji paliw Amic Energy w Polsce przechodzi rebranding, czyli zmienia nazwę i barwy. Przy okazji, jak podkreśla firma, prowadzona jest gruntowna modernizacja.

Firma poinformowała, że klienci Warszawy, Torunia i Gdyni już mogą korzystać ze stacji pod nowym szyldem, a kolejne otwarcia planowane są stopniowo w kolejnych miesiącach. Cały proces modernizacji ma zakończyć się jeszcze w pierwszym półroczu 2019 r.

Stacje Lukoil w Polsce oraz na Litwie i Łotwie zostały przejęte przez Amic Energy Management w 2016 roku. Już wtedy zapowiedziano, że zmienią one nazwę i wygląd na wzór nowego właściciela, tak jak na rynku ukraińskim.

Stacje paliw w Polsce

Najwięcej stacji w Polsce na koniec trzeciego kwartału 2018 roku kontrolował PKN Orlen - 1774 (w tym 57 stacji Bliska). Na drugim miejscu pod tym względem - z 542 obiektami - znalazł się koncern BP. Trzecie miejsce przypadło gdańskiemu Lotosowi, który miał 488 stacji, w tym 198 z logo Optima.

Tuż za podium z 420 obiektami znalazł się Shell, a następnie Circle K - 348. 184 stacje działały pod koniec trzeciego kwartału 2018 r. pod logiem Anwim (dawniej Moya), 128 z logiem Huzar, a 81 jako Slovnaft Partner.

Z informacji Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego wynika, że liczba działających w Polsce stacji paliwowych wyniosła na koniec września 2018 roku 7 604, czyli o prawie tysiąc więcej niż na koniec 2017 roku.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Lysander
OK, zmienia się logo. A dla mnie ważne jest, kto jest właścicielem sieci AMIC? Nadal Rosjanie?
  • 2
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane