• rozwiń

Dzień ustawowo wolny od pracy. Zakupy trzeba zrobić wcześniej

Z paramentu do supermarketu. Polityk wrócił do pracy w sklepie Odtwórz: Z paramentu do supermarketu. Polityk wrócił do pracy w sklepie
Z paramentu do supermarketu. Polityk wrócił do pracy w sklepie "Źródło: tvn24bis"

W środę 15 sierpnia wypada święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, które ustawowo jest dniem wolnym od pracy. Jednocześnie zamknięte będą największe sklepy, a zakupy będziemy mogli zrobić co najwyżej w mniejszych placówkach, w których za kasą stanie właściciel.

15 sierpnia, w związku ze świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, to dla pracowników dzień wolny zgodnie z ustawą o dniach wolnych od pracy. Dotyczy to osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę.

Gdzie na zakupy?

W środę nie zrobimy ponadto zakupów w supermarketach i galeriach handlowych. Według prawa otwarte mogą być tylko mniejsze sklepy, w których za ladą stanie właściciel.

Warto jednak pamiętać, że w święto nawet tego typu placówki mogą być czynne krócej niż zwykle. To w jakich godzinach będziemy mogli zrobić w nich zakupy zależy bowiem od indywidualnej decyzji właścicieli.

Dni wolne od pracy

Kolejne dni ustawowo wolne od pracy to 1 listopada (czwartek), kiedy wypada Wszystkich Świętych, oraz 11 listopada (niedziela) - Święto Niepodległości. Do pracy nie pójdziemy również 25 i 26 grudnia (wtorek i środa), kiedy będziemy świętować Boże Narodzenie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane