• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Nowy tydzień. Sprawdź, co czeka nas w gospodarce

Nowy tydzień. Sprawdź, co czeka nas w gospodarce
Foto: shutterstock.com Foto: W tym tygodniu m.in. poznamy dane z polskiej gospodarki, dotyczące inflacji w lutym (bez cen energii i żywności). Dodatkowo, napłyną do nas ważne informacje zza Oceanu, obejmujące wskaźniki produkcji przemysłowej oraz wykorzystania mocy produkcyjnych

W poniedziałek o godz. 14 poznamy dane z polskiej gospodarki dotyczące inflacji w lutym (bez cen energii i żywności). Dodatkowo, napłyną do nas ważne informacje zza Oceanu, obejmujące wskaźniki produkcji przemysłowej oraz wykorzystania mocy produkcyjnych. Co jeszcze czeka nas w nadchodzącym tygodniu?

W poniedziałek na godz. 19.45 zapowiedziane jest także wystąpienie Mario Draghiego, szefa Europejskiego Banku Centralnego. Możemy zatem spodziewać się nowych informacji na temat greckiej sytuacji w strefie euro.

Wtorek

O godz. 14, Główny Urząd Statystyczny opublikuje dane dotyczące zatrudnienia i wynagrodzenia w lutym br.

Wcześniej, bo o godz. 11.00 poznamy wskaźniki dotyczące inflacji HICP oraz inflacji bazowej HICP w strefie euro.

Środa

Środek tygodnia będzie obfity w publikacje dotyczące wskaźników w gospodarce.

Jeżeli chodzi o Polskę, poznamy lutowe dane obejmujące: sprzedaż detaliczną, ceny produkcji sprzedanej przemysłu, a także produkcję przemysłową.

Dodatkowo Wielka Brytania poinformuje o stopie bezrobocia. W Stanach Zjednoczonych, FOMC zadecyduje ws. stóp procentowych, które obecnie są na poziomie 0-0,25 proc.

Także w środę, Unia Europejska ogłosi dane dotyczące bilansu handlu zagranicznego, który w styczniu wynosił 23,3 mld euro.

Czwartek

W czwartek ważne dane ze Szwajcarii, które szczególnie interesują dużą grupę kredytobiorców w tamtejszej walucie. O 9.30 bowiem, zostanie ogłoszona decyzja ws. stóp procentowych.

W Polsce o godz. 14 odbędzie się spotkanie Rady Polityki Pieniężnej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane