• rozwiń
  • WIG20 2183.25 +0.85%
  • WIG30 2470.27 +0.77%
  • WIG 57418.58 +0.69%
  • sWIG80 11429.60 -0.17%
  • mWIG40 3647.38 +0.29%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

SNI zamierza przeprowadzić wezwanie do sprzedaży 100 proc. akcji TVN

Scripps Networks Interactive ogłosił zamiary w odniesieniu do przeprowadzenia wezwania do sprzedaży 100 proc. akcji TVN Odtwórz: Scripps Networks Interactive ogłosił zamiary w odniesieniu do przeprowadzenia wezwania do sprzedaży 100 proc. akcji TVN
Foto: tvn | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: SNI jest zobowiązany zgodnie z polskim prawem do ogłoszenia obowiązkowego wezwania na sprzedaż akcji TVN, aby zwiększyć swój udział w TVN do 66 proc. | Video: Scripps Networks Interactive ogłosił zamiary w odniesieniu do przeprowadzenia wezwania do sprzedaży 100 proc. akcji TVN

Scripps Networks Interactive ("SNI") ogłosił wczoraj swoje zamiary w odniesieniu do przeprowadzenia wezwania do sprzedaży 100 proc. akcji TVN. Wezwanie to jest planowane po zamknięciu transakcji zakupu większościowego pakietu akcji TVN od ITI i Grupy Canal+.

SNI jest zobowiązany zgodnie z polskim prawem do ogłoszenia obowiązkowego wezwania na sprzedaż akcji TVN, aby zwiększyć swój udział w TVN do 66 proc., w okresie trzech miesięcy od realizacji nabycia pakietu 52,7 proc. TVN.

Kolejne kroki

Scripps Networks Interactive ogłosił, że dodatkowo zamierza zaoferować nabycie pozostałych akcji TVN oraz doprowadzić do wycofania akcji TVN z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Cena w wezwaniu nie została jeszcze ustalona.

- Informacja o zamiarze kupna przez Scripps Networks Interactive 100 proc. akcji TVN została pozytywnie przyjęta przez Zarząd TVN i w przypadku udanego zrealizowania wezwania pozwoli to obu firmom na pełne wykorzystanie strategicznych możliwości rozwoju w Polsce i w regionie, oraz związanych z tym korzyści finansowych. Jednocześnie cieszę się z perspektywy bliskiej współpracy z Kennethem Lowe i jego zespołem nad poszerzeniem zakresu działalności operacyjnej TVN i wykorzystaniem naszych aktywów do - podkreślił Markus Tellenbach, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny TVN.

- Osiągnięcie 100 proc. własności pozwoli Scripps Networks Interactive w pełni zrealizować strategiczne i finansowe korzyści wynikające z przejęcia TVN - powiedział Kenneth W. Lowe, przewodniczący Rady Dyrektorów, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Scripps Networks Interactive. I dodał: - TVN jest silną i atrakcyjną spółką na jednym z kluczowych rynków mediowych w Europie, a prowadzona przez Markusa Tellenbacha będzie odgrywała istotną rolę w naszej dalszej ekspansji w regionie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
dublinek1970
I będą zwolnienia tzw.dziennikarzy.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane