• rozwiń
  • WIG20 2191.61 -0.61%
  • WIG30 2491.65 -0.57%
  • WIG 58053.03 -0.42%
  • sWIG80 11621.13 -0.07%
  • mWIG40 3823.88 +0.09%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Bankructwo polskiego biura podróży. Chcą przesłuchać 1500 klientów

Maniszewska: Odradzam podróżowanie z plecakiem do Egiptu Odtwórz: Maniszewska: Odradzam podróżowanie z plecakiem do Egiptu
Maniszewska: Odradzam podróżowanie z plecakiem do Egiptu "Źródło: TVN24 BiS"

Prokuratura w Radomiu przedłużyła śledztwo związane z upadłością biura podróży Alfa Star. Śledczy chcą przesłuchać 1500 klientów biura, których imprezy nie doszły do skutku w związku z ogłoszeniem upadłości spółki.

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Małgorzata Chrabąszcz, śledztwo przedłużono do 14 października. W śledztwie dotyczącym upadku w 2015 roku biura Alfa Star, oprócz klientów, przesłuchiwane są także m.in. osoby z zarządu i rady nadzorczej spółki, pracownicy biura i kontrahenci.

Radomskie biuro podróży

Rzeczniczka dodała, że śledczy ustalają, jaka była kondycja finansowa radomskiej spółki Alfa Star w latach 2013-2015. Po zgromadzeniu dokumentów chcą w tej sprawie zasięgnąć opinii biegłego z zakresu księgowości.

Prokuratura bada również, czy nie doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem klientów Alfa Star i oszustwa polegającego na tym, że biuro sprzedawało imprezy turystyczne, mimo że sytuacja firmy wskazywała na to, że w każdej chwili może dojść do ogłoszenia upadłości. Na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów.

Biuro podróży Alfa Star ogłosiło utratę płynności finansowej pod koniec sierpnia 2015 r. Ponad 1600 klientów biura przebywało wówczas w Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Egipcie, Tunezji, Bułgarii, Turcji i we Włoszech. Zgodnie z procedurą, w sytuacji upadku biura podróży marszałek województwa uruchomił tzw. gwarancję ubezpieczeniową biura. Z tych pieniędzy opłacone zostały koszty powrotu klientów biura do Polski. Z gwarancji ubezpieczeniowej zaspokajane są także roszczenia tych osób, które zapłaciły za wycieczkę, ale nie zdążyły na nią pojechać.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane