• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Kolejna kasa ma problemy. KNF szuka chętnych do przejęcia SKOK Polska

Kolejna kasa ma problemy. KNF szuka chętnych do przejęcia SKOK Polska
Foto: tomasz przechlewski CC BY SA Flickr Foto: Komisja Nadzoru Finansowego czeka na zgłoszenia banków zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji SKOK Polska

Komisja Nadzoru Finansowego czeka na zgłoszenia banków zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji SKOK Polska, poinformował KNF we wtorkowym komunikacie. Banki mogą zgłaszać się do urzędu do 23 lutego. To już piąta kasa zagrożona upadłością.

Jak czytamy w komunikacie na wtorkowym posiedzeniu, "KNF podjęła jednogłośnie decyzję o umorzeniu postępowania w przedmiocie przejęcia Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Polska w Warszawie przez inną spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową, ze względu na wystąpienie przesłanki określonej w art. 74c ust. 3 ustawy o skok".

KNF czeka na zgłoszenia

Jednocześnie, Komisja postanowiła o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie SKOK Polska na podstawie art. 74c ust. 4 i następne ustawy o skok, w celu zbadania możliwości przejęcia SKOK Polska przez bank.

Jak czytamy dalej, w związku z tym, kierując się potrzebą zapewnienia otwartości i konkurencyjności udziału w procesie restrukturyzacji SKOK Polska, KNF oczekuje na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji SKOK Polska.

Banki mogą zgłaszać zainteresowanie do KNF do dnia 23 lutego 2016 roku.

SKOK Polska to już piąta oferta sprzedaży SKOK kierowana do banków. Niedawno SKOK im. kard. Wyszyńskiego przejął Alior Bank, który wcześniej kupił też SKOK im. św. Jana z Kęt. SKOK Kopernik przejął Bank Pekao, a SKOK Wesoła - PKO BP.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane