• rozwiń
  • WIG20 2230.32 -1.13%
  • WIG30 2578.00 -1.32%
  • WIG 58740.33 -1.01%
  • sWIG80 13965.18 -0.14%
  • mWIG40 4535.43 -1.31%

Ostatnia aktualizacja: 2018-05-18 17:15

Dostosuj

Znana marka sklepów znika z polskiego rynku

Cudzoziemcy chętnie robią zakupy w Polsce. Sprawdź, co kupują Odtwórz: Cudzoziemcy chętnie robią zakupy w Polsce. Sprawdź, co kupują
Cudzoziemcy chętnie robią zakupy w Polsce. Sprawdź, co kupują "Źródło: tvn24bis.pl"

Sklepy Saturn już wkrótce zmienią swoją nazwę na MediaMarkt. To wynik decyzji firmy MediaMarktSaturn Polska, która chce połączyć obie sieci handlowe. Proces potrwa do końca września tego roku.

Jak wskazano w czwartkowym komunikacie, decyzja o połączeniu została podjęta na podstawie  analizy sytuacji na polskim rynku.

"Uznaliśmy, że nadszedł czas, aby (...) połączyć siły obu brandów. MediaMarkt jest obecny w Polsce już od 20 lat, a więc znacznie dłużej niż Saturn. Dlatego postawiliśmy na markę, która jest najsilniej zakorzeniona w świadomości Polaków" - tłumaczy, cytowany w komunikacie, Marcin Rosati, prezes zarządu MediaMarktSaturn Polska.

Proces rozpocznie się w maju i potrwa do końca września tego roku.

W wyniku połączenia wszystkie sklepy Saturn stopniowo będą przekształcane w placówki MediaMarkt. Sieć przejmie także wszelkie zobowiązania wobec klientów Saturna. Sklepy będą funkcjonowały pod marką MediaMarkt. Oznacza to, że dla pracowników zmieni się tylko nazwa firmy.

Ile sklepów?

Obecnie w Polsce funkcjonują 22 sklepy Saturn oraz sklep internetowy tej sieci. Z kolei MediaMarkt obejmuje 63 placówki handlowe i platformę online. Po połączeniu w portfelu firmy będzie zatem łącznie 85 sklepów.

Największym podmiotem po połączeniu na tym rynku pozostanie sieć Media Expert, która ma - jak wynika z informacji dostępnych na stronie - ponad 440 sklepów w całej Polsce.

Równie dużo, bo 268 sklepów w 168 miastach ma także RTV Euro AGD. Niewiele mniej, bo 260 salonów w całej Polsce ma firma Neonet.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane